Diopovy nůžky zajistily juniorce remízu | SK Slavia Praha

1:1
(0:1)
9. kolo, 20. 9. 2015
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Branky: <b> Branky: </b> 76. Diop – 26. Pavlík<br> <b> ŽK </b> Valenta – Šampalík <br> <b> Rozhodčí:</b> Váňa – Myška, Vitner
PRAHA/XAVEROV - Juniorka hostila na domácí půdě v rámci devátého kola Viktorii Plzeň. Do vedení šli sice jako první hosté, ale slávisté zápas srovnali díky parádním nůžkám Dame Diopa ve druhé půli.
Juniorku čekal v neděli dopoledne soupeř z Plzně. Slávisté v minulém kole poprvé v sezoně pohráli, a tak chtěli na domácí půdě bodovat. K první střele se sešívaní dostali ve třetí minutě utkání, Veselý ale pálil ze třiceti metrů vysoko nad branku.

V sedmé minutě našla přesná přihrávka Dame Diopa a ten mohl jít sám na brankáře Šampalíka. Gólman hostí i za cenu žluté karty vyběhl až před své vápno a míč zblokoval rukou. Následný přímý kop Fotra brankáři hostí starosti nepřidělal.

Hostující celek se postupně navyšoval svůj tlak a nakonec to byla Plzeň, kdo se radoval z první branky utkání. Do vápna si naběhl Pavlík a napálil míč přímo k tyči, kam už Řehák nedosáhl. Slávisté se sice na chvíli zatáhli, ale po zbytek poločasu drželi míč na svých kopačkách a snažili se skóre zápasu srovnat. To se jim už nepodařilo, a proto se šlo do kabin za stavu 0:1.

Do druhé poloviny utkání nastoupili sešívaní s jednou změnou v sestavě a dál se hnali za vyrovnáním. V 57. minutě ale zahrozili Plzeňští. Před Řehákem se zjevil osamocený Mlynařík a naštěstí pro sešívané napálil jen břevno.

V 76. minutě se konečně radovali červenobílí. Dame Diop v pokutovém území vystřihl parádní nůžky a překonal gólmana Šampalíka. O sedm minut později ale musel remízu hájit Řehák, který skvělým zákrokem vychytal v jasné šanci Mlynaříka.

Ani jeden z týmů už v devátém kole branku nepřidal, a tak se sešívaní rozešli s Viktorkou smírně 1:1. Příští neděli 27. září se Slavia vydá do Znojma, kde se od 15:30 utká s domácím celkem.