3:1
(0:0)
N2, 12. 5. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Dramatická koncovka přinesla slávistům velmi důležité vítězství proti Plzni poměrem 3:1. Sešívaní tak tři kola před koncem odskočili na 5 bodů!

Pro druhý nadstavbový zápas finále FORTUNA:LIGY proti Plzni, který mohl napovědět mnohé v boji o titul, vybral trenér Jindřich Trpišovský naprosto stejnou základní jedenáctku jako o týden dříve v Liberci.

Utkání odstartovalo do skvělé atmosféry a první zajímavou příležitost mohli diváci vidět už ve 4. minutě, kdy Alex Král našel pohotovou přihrávkou na pravém kraji opomenutého Vladimíra Coufala. Ten obratem míč nebezpečně servíroval před branku, ale tam na něj nikdo z dobíhajících hráčů nedosáhl.

O pouhé tři minuty později se díky velké bojovnosti dostal k bezprostřednímu ohrožení branky Peter Olayinka. Míč měl ale na dlouhou nohu a za Hrušku jej tak nepropasíroval. Možnost otevřít skóre měl po rohovém kopu Josefa Hušbauera také Simon Deli, svůj hlavičkový pokus ale nasměroval pouze doprostřed.

Slávisté soupeře přehrávali a byli jediným týmem, který si v úvodu vytvářel šance. Po propadlém centru z pravé strany se v zajímavé příležitosti na kraji 19. minuty ocitl Mick van Buren, střela z voleje mu však příliš nesedla.

Na první náznak šance si museli hosté počkat do 31. minuty, kdy se Hrošovský odhodlal ke střele k úctyhodné vzdálenosti. Ačkoliv měla střela značnou razanci, chyběla ji přesnost a proplachtila pouze vedle slávistické brány.

Ke konci poločasu Slavia opět soupeře zatlačila, ale kýženou branku se sešívaným vstřelit nepodařilo. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle se vyběhlo beze změn v sestavách a změna nenastala ani ve způsobu hry. Slavii stačily pouhé tři minuty na to, aby si vytvořila další gólovou příležitost. Lukáš Masopust utekl při brejku plzeňské obraně a ve vápně se míč rozhodl předložit na zadní tyči dobíhajícímu Peteru Olayinkovi. Nigerijskému křídelníkovi však několik centimetrů chybělo a na míč ke smůle slávistických fanoušků nedosáhl.

O pár chvil později se po faulu na Jana Bořila sešívaným naskytla zajímavá šance z přímého volného kopu. Na centr Josefa Hušbauera ale žádný z útočníků nedosáhl.

Moment zděšení téměř nastal v naplněném Sinobo Stadium v 63. minutě, kdy nastřelil plzeňský Kovařík z bezprostřední blízkosti tyč a o pár chvilek později minul ve velké šanci branku Beauguel.

Na tento vývoj reagoval Jindřich Trpišovský prvním střídáním, kdy na hřiště poslal Milana Škodu, který do hry vstoupil za bouřlivého skandování kapitánova jména. V následujících minutách ho doplnili také Miroslav Stoch a Ibrahim Traoré.

Jak ubíhal čas, stupňovala se nervozita v ochozech i na trávníku. Konec všem slávistickým starostem učinil až v 81. minutě Lukáš Masopust po propadlém centru Jana Bořila. Na zadní tyči v klidu míč poslal do sítě a odšpuntoval proudy radosti – 1:0 pro Slavii!

Pokud si však někdo myslel, že se Slavia zatáhne a bude se soustředit pouze a jen na bránění, byl na velkém omylu. Po ruce Limberského v 87. minutě dostal možnost pokutového kopu Tomáš Souček a klidně proměněnou penaltou zpečetil osud utkání – 2:0 pro slávisty!

Ani to však sešívaným nestačilo a po brejku z 89. už to bylo 3:0! Miroslav Stoch utekl obraně a nezištně míč naservíroval Ibrahimu Traorému, který nezaváhal a do třetice rozjásal červenobílé tribuny.

Pouze drobnou kaňkou byl pak už gól Kovaříka, který zpečetil konečný výsledek utkání na 3:1.

Po důležitém vítězství proti přímému konkurentu v boji o titul navýšili slávisté tři kola před koncem finále FORTUNA:LIGY náskok na čele tabulky na pět bodů!