Dobrotka, Škutka, Kisel! Slavia-Liberec 3:1! | SK Slavia Praha

Dobrotka, Škutka, Kisel! Slavia-Liberec 3:1!

3:1
(1:0)
20. kolo, 16. 3. 2013, Eden aréna
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branky:</b> 39. Dobrotka, 55. Škutka, 63. Kisel – 49. Štajner <b>ŽK:</b> 33. Bortel (SLA), 44. Mičola (SLA), 59. Čonka (SLA), 63. Kisel (SLA), 89. Petrák (SLA) – 20. Rabušic (LIB), 58. Sackey (LIB), 68. Rybalka (LIB), 90. Kušnír (LIB) <b>ČK:</b> 66. Sackey
PRAHA/EDEN – Mnoho radosti přineslo slávistům sobotní odpoledne v Edenu. Čtyři góly, vítězství nad úřadujícím mistrem, první ligové branky Martina Dobrotky a Dávida Škutky, gól Karola Kisela, kterým oslavil narození syna Kaie nebo návrat Rudolfa Skácela do sešívaného dresu.
Na začátku zápasu ale konečným oslavám nic nenasvědčovalo. Dlouho se hrálo bez větší šance, až ve 27. minutě se za naši obranu dostal Šural a z levé strany postupoval na Čontofalského, slovenský gólman ale jeho střelu vyrazil na roh. Hned po něm poprvé zvonila slávistická tyč. Míč se po centru od praporku odrazil ke Keličovi, který orazítkoval brankovou konstrukci.

Ve 39. minutě ale jako první otevřela skóre Slavia. Juhar nacentroval z rohového kopu a Martin Dobrotka poslal hlavou z malého vápna Slavii do vedení. Pro slovenského stopera, který při absenci Karola Kisela nosil kapitánskou pásku, to byla první branka v sešívaném dresu. Ještě v poslední minutě prvního poločasu měla Slavia velké štěstí, když poslal Rabušic míč hlavou do břevna a Fleišman následně střílel vedle Čontofalského brány.

Liberec srovnal na začátku druhé půle a radost jeho fanoušků byla dvojnásobná. Jiří Štajner nejenže vrátil Severočechy do zápasu, ale zároveň zaznamenal svůj stý ligový gól a vstoupil tak do Klubu ligových kanonýrů.

Od té doby ale dělala svým fanouškům radost jenom Slavia. V 55. minutě liberečtí po rohovém kopu ztratili míč a Slávisté se ve čtyřech řítili do rychlého protiútoku. Kisel přibrzdil akci na velkém vápně a tentokrát ještě volil přihrávku na Dávida Škutku, který měl dost času na zpracování a poslal míč k pravé tyči Kovářovy brány.

63. minuta pak přinesla gólovou radost i pro našeho kapitána. Karol Kisel si zpracoval dlouhý balon, přetlačil svého obránce a podél libereckého gólmana poslal míč do sítě. Bouřícím tribunám potom nadšený Kisel pod dresem ukázal triko se jménem svého novorozeného syna Kaie. To už bylo bez trenéra Rady na lavičce, náš hlavní kouč byl po druhé brance Slavie vykázán na tribunu.

Za bouřlivých ovací Kisel v 69. minutě přepustil své místo na hřišti.Rudolfu Skácelovi, který byl v 82. minutě blízko čtvrté brance, jeho střelu z otočky ale gólman Kovář vyrazil na roh. Exekuci si vzal na starost znovu Skácel a po jeho centru hlavičkoval Dobrotka těsně vedle branky.

Slavia tak zvítězila podruhé za sebou, poprvé na jaře doma a kotel v Edenu si mohl poprvé od říjnového utkání s Příbramí užít vítěznou děkovačku. Vždycky jsme s váma!