0:3
(0:3)
6. kolo, 16. 8. 2019, Střelecký ostrov, České Budějovice
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha
Stanciu, Olayinka a Škoda zařídili ve druhé půli výhru 3:0 na půdě Českých Budějovic.

Trenér Trpišovský poprvé v sezoně od začátku poslal na hřiště do útoku Júsufa, svou soutěžní premiéru v letošním ročníku si na levé straně obrany odbyl Jaroslav Zelený. Naopak zdravotní problémy do utkání nepustili Alexe Krále, Jana Bořila a Jakuba Hromadu.

Sešívaní začali utkání velkým tlakem a celkově si během prvního poločasu připsali jedenadvacet střeleckých pokusů. Hned z první akce se urodila šance, když po akci na levé straně posunul Zelený balon za sebe a Stanciu šajtlí poslal míč metr nad břevno.

Na další větší šanci si českobudějovický stadion i s vyprodaným sektorem slávistů počkal do 21. minuty, když po rohovém kopu hlavičkoval Júsuf a Schranz dokázal v souboji jeho pokus srazit mimo tři tyče. Po následném druhém rohu se pak míč dostal k Hovorkovi, jeho hlavička ale zamířila nad břevno. O chvíli později to z první po Coufalově autu zkoušel Souček, jeho pokus ale lapil gólman Staněk.

Domácí se v úvodní části dostali do jediné větší šance, kdy ve 34. minutě Mršič posílal nepříjemný skákavý centr před Koláře, na zadní tyči ale na balon nedosáhl nikdo z hráčů Dynama.

Co se červenobílým nepovedlo v první půli, načali jen pár minut po vstupu do té druhé. Ve 48. minutě so po autovém vhazování z levé strany dostal ke střele pravačkou Nicolae Stanciu a balon krásně zapadl k pravé tyči budějovické brány. 1:0.

Jen o tři minuty později to Nico Stanciu zkoušel pro změnu pravou šajtlí, jeho pokus ale mířil mimo, stejně jako v 56. minutě střílený centr Vladimíra Coufala, kterého na pravé straně vápna našel David Hovorka.

Zdvojnásobit vedení se tak sešívaným podařilo až v 76. minutě. Zelený našel krásným pasem na pravé straně střídajícího van Burena, po jeho centru trefil míč Stanciu, jeho zblokovaná střela se ale odrazila na velké vápno, a tam míč pravačkou uklidil přesně k pravé tyči Peter Olayinka. 2:0.

V 84. minutě pak zafungovala spolupráce střídajících hráčů a Slavia přidala další branku. Po Hušbauerově kolmici dostal na pravé straně vápna prostor k centru Traoré, na přední tyči se do míče hlavou opřel Milan Škoda a dal svoji první branku v sezoně.

Domácí se v závěru zápasu dostali pod slávistický tlak a jen o pár minut později mohl čtvrtou branku přidat Hušbauer, jeho pokus z levé strany vápna se ovšem od břevna odrazil mimo branku. Na druhé straně se ještě do šance dostal Táborský, jeho pokus uvnitř vápna ovšem zblokovala slávistická obrana.

V nastaveném čase se pak ještě jednou krásnou hlavičkou prosadil Milan Škoda, který si ve vápně našel Coufalův centr, jeho radost ale po chvíli překazil VAR, který odhalil aut několik desítek vteřin před gólovou akcí.

Sešívaní si i tak připsali druhé vysoké venkovní vítězství. Po pěti brankách v Teplicích se třikrát prosadili i na jihu Čech a se šestnácti body povedou i nadále ligovou tabulku.