2:0
(1:0)
28. kolo, 17. 5. 2015, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha
Branky: <b>Branky:</b> 36. Kenia, 89. Červenka<br> <b>ŽK:</b> Kenia, Mikula - Marek Hanousek, Považanec, Beauguel<br> <b>Rozhodčí:</b> Příhoda - Paták, Jiřík
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Slavia porazila v důležitém zápase Duklu Praha 2:0. V první půli se nádherně trefil Kenia a výhru pečetil v 89. minutě střídající Marek Červenka. Sešívaní se tak díky prohrám Hradce a Budějovic nemusí v posledních kolech ohlížet na výsledky soupeřů.
Zápas začal vzpomínkou na nedávno zesnulého trávníkáře a mládežnického trenéra Slavie Milana Zajíčka, po minutě ticha se ale rozeběhlo aktivní utkání. V závěru první desetiminutovky ohrozil Berkovce hostující kapitán Marek Hanousek, jehož střela z velkého vápna o půl metru minula levou tyč, na druhé straně o pár minut později propadl balon ke Zmrhalovi, který ale mířil daleko vedle vzdálenější tyče.

V 16. minutě si na Delího centr z pravé strany naskočil Škoda, hlavou ale v souboji s obráncem poslal míč mimo. Tři minuty nato pálil nebezpečně prozměnu Matěj Hanousek, i jeho pokus ale mířil mimo tři tyče.

Největší šance Slavie přišla ve 28. minutě. Sešívaní si házenkářsky předali míč kolem celého vápna, Mikula nacentroval z levé strany a Karel Piták tečoval balon hlavou do tyče. Po následném rohovém kopu střílel z úhlu Vukadinovič, nepropálil ale hradbu těl v malém vápně.

Po půlhodině hry se do nadějné šance dostala Dukla. Prudký centr z pravé strany sice nedoletěl a k Přikrylovi, k odraženému balonu se ale dostal Karavaev a jeho prudkou střelu musel skluzem srazit na roh Martin Latka. O minutu později střílel z velkého vápna opět Karavaev, svou ránu tentokrát poslal nad břevno.

Poprvé se skóre změnilo ve 36. minutě a Levan Kenia si řekl minimálně o nominaci na gól měsíce. Gruzínský záložník převzal přihrávku na polovině hřiště, prosmýkl se mezi dvěma bránícími hráči, posunul si balon na střed a vystřelil z velkého vápna. Jeho rána levačkou přeletěla gólmana Radu a o břevno zapadla do branky.

Krátce před půlí mohl ještě navýšit náskok Slavie Zmrhal, kterého do úniku vyslal opět Kenia, slávistický záložník ale křížnou střelou minul vzdálenější tyč.

Dukla mohla vyrovnat krátce po nástupu do druhého poločasu. Tomáš Berger se probil do vápna z pravé strany a prudkou ranou na bližší tyč překonal Berkovce, rozhodčí Příhoda ale branku neuznal kvůli postavení clonícího Přikryla v ofsajdu.

Druhé půli i nadále dominovali hráči Dukly, k vyloženým šancím se ale nedostávali. V 67. minutě hosté po závaru ve vápně reklamovali ruku Jana Mikuly, rozhodčí ale nechali celou akci dohrát a výsledkem byl prudký centr z pravé strany, který srazil vedle pravé tyče jeden z dobíhajících hráčů hostí.

V 72. minutě se Dukla dostala do rychlého Brejku, který skončil Latkovým faulem na Blažka, náš kapitán ale viděl naštěstí „jen“ žlutou kartu. Berger trefil z následného přímého kopu jen mnohačlennou slávistickou zeď.

Nakolik byla druhá půle chudší na šance, přinesla poslední čtvrthodina zápasu vzrušení na obou stranách. Nejprve si míč k přímému kopu postavil hostující Mareš a z dvaceti metrů trefil krásnou ranou břevno. Několik minut poté našel Vukadinovič rovněž střídajícího Červenku, který posunul míč na pravou stranu na volného Baéze, střelu argentinského záložníka ale gólman Rada zlikvidoval.

Hned za další minutu šlo na Radu opět duo Vukadinovič – Červenka, první jmenovaný ale místo střely volil přihrávku a míč skončil na kopačkách obránců. Do třetice se Vukadinovič octl před Radou v 85. minutě po Zmrhalově pasu, i tentokrát ale vyšel ze souboje vítězně gólman Dukly.

Svůj um musel předvést i Martin Berkovec, když se před ním v 86. minutě octl Čajič, jeho hlavičku ale slávistický brankář senzačně vytáhl.

Rozhodující branku dal tak nakonec až minutu před koncem Marek Červenka. Ten po sérii neproměněných brejků dostal na levé straně dlouhou přihrávku od Vukadinoviče a nadvakrát překonal brankáře Radu.

Slavia si tak díky třem bodům zajistila setrvání v nejvyšší soutěži. České Budějovice prohrály 3:4 v Ostravě a Hradec Králové 0:2 v Liberci a náskok sešívaných na sestup tak činí 9 bodů.