1:0
(0:0)
4. kolo, 4. 11. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Maccabi Haifa
Slávisté zvládli 4. zápas Konferenční ligy UEFA a porazili brankou Jana Kuchty ze začátku druhé půle Maccabi Haifa nejtěsnějším možným rozdílem. V tabulce se tak posunuli na druhé místo.

Pro klíčový domácí zápas Konferenční ligy UEFA proti Maccabi Haifa udělal Jindřich Trpišovský dvě změny v sestavě oproti ligovému utkání s Plzní. Lukáš Masopust se přesunul na pravé křídlo z netradiční pozice levého obránce, kde jej zastoupil Oscar Dorley. Místo Jakuba Hromady se pak v základní sestavě objevil Daniel Samek. V původních plánech trenérského štábu figuroval i Nicolae Stanciu, vinou zranění jej ale na poslední chvíli nahradil právě sedmnáctiletý střední záložník. Výkopu utkání předcházela minuta potlesku na uctění památky zesnulého celoživotního slávisty a člena Odboru přátel doktora Michala Dobiáše, mnohým slávistům známého jako Dobi.

Do zápasu, ve kterém chtěli sešívaní odčinit dva týdny starou prohru z Izraele, vstoupil lépe domácí celek. Žádná ze zajímavých průnikových přihrávek se však na úvod neujala. První větší emoce přinesla až 8. minuta zápasu, kdy gólman hostí Cohen nezvládl zpracovat na první pohled jednoduchou přihrávku, ke které se dostal Jan Kuchta. Ve snaze zamířit do odkryté branky ale kvůli souboji s brankářem nedokázal zakončit. K údivu slávistického střelce ale rozhodčí počínání brankáře neposoudil jako nedovolené.

Převaha sešívaných pokračovala, na větší příležitost si museli ale počkat do 34. minuty. Čekání však stálo za to. Na pravé straně vápna se k centru uvolnil Daniel Samek, svůj kop mírně přetáhl, to ale Peteru Olayinkovi, na kterého míč směřoval, vůbec nevadilo. Akrobaticky se vyhoupl do vzduchu a nůžkami míč přesně nasměroval na bránu. Ke smůle jeho i slávistických fanoušků ale brankáře zastoupil jeden z obránců.

Další šance následovaly v podobě sympatického obstřelu Lukáše Masopusta z hranice vápna, nebo hlavičky Jana Kuchty na přední tyči po centru z levé strany. Oba pokusy měly bohužel společné to, že se mezi tři tyče nevešly, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Na co diváci čekali marně celý první poločas, se vyplnilo hned z úvodu toho druhého, konkrétně ve 49. minutě. Daniel Samek na levé straně hřiště pohlednou patičkou vybídl k centru Oscara Dorleyho, který ve vápně našel Lukáše Masopusta. Ten výborně zpracoval a míč předložil nehlídanému Alexandru Bahovi. Na jeho pokus Cohen ještě vyzrál, na pohotovou dorážku Jana Kuchty byl ale krátký – 1:0 pro Slavii!

V 56. minutě se po precizním přenesení hry od Alexe Baha na Petera Olayinku dostal ke střele ze střední vzdálenosti Petr Ševčík. Jeho pokus ale mířil vysoko. Daleko blíže byli sešívaní k pojištění vedení v 70. minutě, kdy po prvotní střele Petera Olayinky a následného zmatku orazítkoval břevno dělovkou Alexander Bah.

Neefektivitu sešívaných mohli hosté potrestat hned o minutu později po laciné ztrátě na půli hřiště. Nadějně rozvíjející se brejk naštěstí ale Atzili zakončil obstřelem mimo branku. V 79. minutě mohl dát razítko na osud zápasu Michael Krmenčík, kterému míč skvěle v brejku předložil Peter Olayinka. Cohen byl ale tváří v tvář slávistickému útočníkovi úspěšnější.

Slávisty to mrzet nemuselo. I přes nervózní závěr plný nepřesností a faulů z obou stran už branka nepadla. Slavia tak zvítězila 1:0 a získala extrémně důležité tři body, které ji posunuly na průběžné druhé místo skupiny E, dva body před Maccabi. Další utkání je na programu po reprezentační přestávce 25. listopadu a slávisté v něm přivítají lídra tabulky, nizozemský Feyenoord, který v souběžně hraném utkání porazil Union Berlín 2:1.