Dva góly ve druhé půli. Bazal a Zmrhal zajistili výhru nad Trutnovem | SK Slavia Praha

Dva góly ve druhé půli. Bazal a Zmrhal zajistili výhru nad Trutnovem

0:2
(0:0)
přát., 2. 9. 2015
MFK Trutnov - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 70. Bazal, 81. Zmrhal <br> <b>Rozhodčí:</b> Pilný – Šiling, Havlík
STADION OSVOBOZENÍ/TRUTNOV - Sešívaní využili ligové přestávky k přátelskému utkání s Trutnovem. V něm si svou premiéru v A týmu odbyli také hráči juniorky Ondřej Kocourek a Denis Pelyak. Slávisté se nakonec díky trefám Bazala a Zmrhala ve druhé půli radovali z vítězství 2:0.
Slávisté si reprezentační přestávku zpestřili přátelským zápasem proti MFK Trutnov, týmu, který hraje Divizi C. Sešívaní nastoupili tentokrát se dvěma útočníky, na hrotu se pohybovali Dame Diop a Marek Červenka.

Jako první se ke střele dostal domácí celek, ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal do zakončení Křižovič, mířil ale mimo branku. První nebezpečná šance sešívaných přišla v devatenácté minutě a opět to bylo po rohu. Na centr si vyskočil Martin Latka, jeho hlavičce ale kus scházel, aby zaplula za Šťastného záda.

Ta největší šance ale nastala až tři minuty před poločasovou přestávkou. Vukadinovič nejprve rozehrál standardní situaci zhruba z pětatřiceti metrů, ve vápně našel Diopa, tomu se ale zakončení nevyvedlo. K dorážce se ještě prodral Marek Červenka, ten ovšem napálil pouze tyč a následně už míč uchvátil domácí gólman Šťastný.

Do druhé půle šli sešívaní se změnou nejen v útoku, kde Červenku nahradil Voltr, a v záloze, kde Vukadinoviče vystřídal Veselý, ke střídání došlo i mezi tyčemi. Druhý poločas tak hájil slávistickou branku Karel Hrubeš a i jemu se stejně jako Berkovcovi podařilo udržet čisté konto.

Hra byla sice často rozkouskována střídáním, v 70. minutě se ale přeci jen Slavii podařilo prolomit střeleckou smůlu. Zmrhal si stáhl centr z pravé strany a posunul míč na Bazala, který obratem zakončil. Brankář Šťastný sice na míč dosáhl, ale až v okamžiku, kdy už byl za brankovou čarou a slávisté tak šlo do vedení.

O jedenáct minut později přidali branku číslo dvě. Jan Štohanzl si nejprve před vápnem pohrál s míčem, aby následně skvělou křížnou přihrávkou našel Zmrhala a ten už míč jen uklízel do prázdné branky.

Došlo také na premiéry, na Davida Vavrouše, který si atmosféru A týmu okusil už v zimě, navázali další hráči juniorky. Její kapitán Ondřej Kocourek a také obránce Denis Pelyak zasáhli do poslední dvacetiminutovky zápasu.

Třetím gólem zaváněla situace v 84. minuty, kdy Štohanzl vybojoval míč, který se dostal k Voltrovi. Náš útočník z pravé strany vypálil na zadní tyč, tu ale jeho pokus těsně minul, a tak přátelské utkání skončilo výhrou 2:0 pro Slavii.