0:10
(0:7)
3. kolo, so 8.9.2018
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Branky: 8´25´42´Dubcová M., 9´ Proffitt, 11´65´67´75´Kožárová, 14´ Svitková, 19´Dubcová K.
Historická výhra slávistek proti Slovácku 10:0 byla v režii Kožárové a Míši Dubcové, které daly dohromady sedm branek. Po třech kolech mají holky plný počet a vstřelily neuvěřitelných 32 branek.

Třetí tým loňské sezony a pravidelný rival pražských "S" Slovácko hodně obměnil kádr, řada opor odešla do jiných klubů, třeba sestry Dubcovy do Slavie. Slávistky hned od úvodu v generálce na Ligu mistryň vrhly všechny síly do útoku a domácí obrana nestíhala. Pokořena byla velice rychle, hned v 8. minutě využila Michaela Dubcové přihrávky Divišové a přesně umístila k tyči. Z gólu se však neradovala kvůli úctě ke klubu, kde působila řadu let. Po minutě se ke střele z 20 metrů dostala Proffitt a Růžičková se marně natahovala. Brankostroj pokračoval, po centru Kamily Dubcové hlavou skórovala Kožárová. A vrácený míč do Sjöman tečovala lehce Svitková.

A když ve 20. minutě již pátou branku přidala Kamila Dubcová, v ochozech začaly diskuse, kolik to dnes skončí a jen si diváci říkali, že slávistky zatím drží průměr 5 minut na gól. Ve 26. minutě se za obranu dostala Míšu Dubcová a přesnou střelou k tyči přidala svou druhou branku. Efektivita byla kvalitní, ale pár zajímavých šancí holky přesto zahodily. A první hattrick byl dovršen ve 43. minutě, Kožárová přihrála M. Dubcové a opět s přehledem skórovala.

Do druhého poločasu provedl trenér Medynský hned pět změn v sestavě. Bohužel to bylo na souhře znát. I když měla Slavia převahu, hůře se dostávala do finální fáze. Když se tam někdo dostal, svou šanci nevyužil. Třeba Szewieczková v dobré pozici trefila jen gólmanku. Za zmínku stají i několik pokusu Herndon včetně její dělovky do břevna. Střelecky se nakonec prosadila jen Kožárová a hned třikrát za sebou během devíti minut. Poprvé přehodila vyběhnutou brankářku, podruhé střílela k tyči a potřetí po krásné kombinaci využila přízemního centru Sjöman.

Výhra 10:0 je proti tomuto týmu historická, nikdy se víc nepodařilo vyhrát. Důležité bitvy však nyní začínají. A podpora slávistických fanoušků bude hodně potřeba!