Juniorka: Na úvod přípravy přestřelka s Ústím | SK Slavia Praha

Juniorka: Na úvod přípravy přestřelka s Ústím

5:3
(2:1)
přát., 30. 6. 2018, Modrá
FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha
Juniorský celek má za sebou první utkání v letní přípravě, tým Pavla Řeháka se v Modré utkal s Ústím nad Labem. Diváci viděli v zápase hned osm gólů, jako vítěz odešlo z utkání domácí Ústí.

Do zápasu s Ústím nastoupilo několik nových tváří. Kádr juniorky se bude během přípravy ještě měnit, o jeho podobě vás budeme informovat.

Jako první mohla jít do vedení Slavia. Po standardní situaci Ústí měli sešívaní rychlý brejk, ve kterém postupoval sám na brankáře Alejandro Mitrano, ten obešel brankáře, ale před odkrytou brankou trefil pouze tyč. Radovali se tak jako první domácí, po přihrávce z pravé strany zakončoval z malého vápna Olivier Kingue. V 15. minutě přidalo Ústí druhou trefu, když se pohotovou střelou prosadil Jan Miskovič.

Ačkoliv šly oba týmy do utkání z plné přípravy, měl zápas slušné tempo. Sešívaní dokázali snížit v 19. minutě. Na levé straně hřiště předvedl pěknou akci střelec z utkání A-týmu proti Viktorii Žižkov Vojtěch Šilhan, posunul míč na Gina van Kessela, ten zpětnou přihrávkou hledal své spoluhráče před brankou, míč si našel pravý obránce Jiří Janoušek a pěknou ranou z první snížil na 1:2. Do konce poločasu byly na obou stranách k vidění zajímavé příležitosti, skóre se ale neměnilo.

Oba týmy do druhého poločasu vystřídaly, vstup do druhé části utkání se ale lépe povedl domácímu Ústí, které zásluhou Lukáše Matějky vstřelilo dva rychlé góly a vedlo už 4:1. Sešívaní ale nesložili zbraně a dokázali utkání zdramatizovat. Druhou branku juniorky vymyslel povedenou přihrávkou Pavel Bucha, který našel rozeběhnutého Gina van Kessela, který nekompromisní ranou prostřelil brankáře.

Snížení na rozdíl jediné branky předcházela chyba v rozehrávce Ústí, míč se dostal k Pavlu Buchovi, který vyslal do samostatného úniku Nikolu Bjeloše, ten si prudkou střelou poradil s brankářem domácího celku. Poslední trefa zápasu přišla z kopaček hráčů Ústí nad Labem, na konečných 5:3 se ranou o tyč trefil Daniel Chodora.

Juniorka Slavie tak v prvním přípravném utkání na novou sezonu podlehla druholigovému Ústí nad Labem 3:5.

Červenobílá juniorka má za sebou už dva týdny přípravy na novou sezonu. Několika změn doznal realizační tým. Hlavním trenérem zůstává Pavel Řehák, spolu s ním také Ivo Knoflíček. Novým asistentem bude pak Martin Hyský, který v loňské sezoně působil jako asistent trenéra Petra Mikolandy u týmu U16. Kondičním trenérem juniorky bude Lukáš Bodeček. Další pozice zůstávají stejné, vedoucím týmu bude Petr Rak, masérem Pavel Síla, kustodem Jaroslav Fousek a o brankáře se bude i nadále starat Petr Kostelník.

Právě nový asistent trenéra juniorky Martin Hyský komentoval průběh zápasu s Ústím: „Byl to pro nás první zápas v nové sezoně v tomto složení. Někteří kluci trénují čtrnáct dní, další jsou v tréninku teprve týden. Na začátek přípravy to byl těžký soupeř z druhé ligy. Bylo to vidět v prvním poločase, kdy jsme trochu zaostávali v osobních soubojích, ale myslím si, že postupem času se hra vyrovnala. Dostali jsme nějaké laciné góly po chybách, byla tam také jedna standardka. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali, je škoda, že jsme nesahali na remízu, protože jsme šance na to, abychom vyrovnali, měli. Na to, že to byl první zápas, tak si myslím, že jsme spokojení a musíme pracovat dále,“ hodnotil první přípravný zápas asistent trenéra Martin Hyský.

Junioři mají za sebou dva týdny tvrdé přípravy: „Připravovali jsme se v Horních Měcholupech, měli jsme nádherné podmínky. Trénujeme trochu specificky, protože kluci, kteří přišli z dorostu, měli první týden přípravy ještě volno. Trénovali jsme v trochu menším počtu hráčů. Teď jsme trénovali týden společně. Příprava probíhá v pořádku, ale pořád je na čem pracovat, budeme tvrdě makat dále, abychom se do sezony připravili,“ prozradil další plány Martin Hyský.