Juniorka: Nepovedený úvod rozhodl o prohře v derby | SK Slavia Praha

Juniorka: Nepovedený úvod rozhodl o prohře v derby

2:5
(1:4)
1. kolo, 9. 8. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Třetím zápasem Slavie v Juniorské lize bylo juniorské derby. Sešívaným se ale vstup do utkání nepovedl a brzy prohrávali 0:3, nakonec utkání skončilo 2:5.

Úvod zápasu se Slavii vůbec nepovedl, už v páté minutě si míč navedl na střed Sharani Zuberu a prudkou ranou otevřel skóre. Ve třinácté minutě to bylo 2:0, střelou z úhlu se prosadil Bogdan Vatajelu. O malou chvíli později zvýšil už na 3:0 ránou zpoza vápna Zinedin Mustedanagić.

Sešívaní ale zabojovali o výsledek, po přihrávce Jana Havránka šel sám na brankáře Farid Nabiyev, střílel ale vedle. Po další přihrávce se za míčem hnal opět Farid Nabiyev, po souboji s brankářem Kotkem skončil ofenzivní hráč na zemi. Hlavní rozhodčí nenařídil ani pokutový kop, ani kop rohový.

Snížení se Slavia dočkala po standardní situaci, kdy sešívaní vraceli přetažený centr Farida Nabiyeva před bránu, kde se prosadil Jan Vejvar. Velkou šanci měl po rohu Vojtěch Krupička hlavičkoval ale vedle. Na druhé straně měl příležitost Ondřej Novotný, který byl sám před brankářem Vantrubou, ten ale vytáhl dobrý zákrok.

Hosté přidali těsně před poločasem čtvrtý gól, Sharani Zuberu si ve vápně poradil s obráncem a střelou k přední tyči uzavřel poločasové skóre na 1:4.

V úvodu druhého poločasu se opět radovali hosté, střelou z vápna přidal svůj druhý gól Zinedin Mustadanagić. Na druhé straně se po přihrávce Farida Nabiyeva prosadil Vojtěch Šilhan. Následně viděl za faul na obránce soupeře červenou kartu Jan Vejvar. Zbytek zápasu se už dohrával v poklidu a další gól tak nepadl.

Juniorské derby tak skončilo výhrou Sparty v poměru 5:2.

Derby hodnotil trenér Pavel Řehák: „Totálně jsme nezvládli vstup do utkání, zaspali jsme a v patnácté minutě jsme prohrávali 0:3. Kluci to ale nevzdali a dokázali jsme snížit. Měli jsme tam ještě několik velkých šancí na vyrovnání, do poločasu jsme ale naopak inkasovali. Problém byl právě v produktivitě. Ve druhém poločase kluci makali dále. Dnes proti nám stálo starší a kvalitnější mužstvo,“ řekl k derby trenér Pavel Řehák