Juniorka: Obrat s Jabloncem přinesl tři body | SK Slavia Praha

Juniorka: Obrat s Jabloncem přinesl tři body

(1:1)
NAD, 29. 4. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Branky: <b>Branky:</b> 39. Mitrano (pen.). 55. Bjeloš - Hlůže
V dalším duelu nadstavby Juniorské ligy se sešívaní utkali na Xaverově s Jabloncem. Hosté sice šli do vedení, sešívaní ale zápas díky trefám Mitrana a Bjeloše otočili a berou tři body!
Juniorka Slavie se radovala hned ve třetí minutě, když se po centru z pravé strany trefil přesně k tyči Tomáš Freit. Jeho trefa však nebyla pro ofsajdové postavení uznána. Do vedení tak šli hosté. Jablonec zakombinoval na hranici vápna, následovala přihrávka do vápna, kde se míče chopil Nicolas Hlůže, který přesnou střelou pod břevno otevřel brankový účet zápasu.

Sešívaní převzali otěže zápasu a snažili se o vyrovnání, další velkou šanci měl ale Jablonec, zakončení však mířilo těsně vedle tyče branky Luky Radotiće. Ve 38. minutě už ale junioři Slavie srovnali skóre utkání. Po ruce jednoho z bránícího hráčů nařídil hlavní sudí pokutový kop, který zkušeně proměnil Alejandro Mitrano, poločasové skóre tak bylo 1:1.

Po deseti minutách druhé půle Slavia dokonala obrat zápasu. Po centru ze strany se k míči ve vápně dostal Nikola Bjeloš, který poslal Slavii do vedení 2:1! Slavia měla do konce zápasu několik šancí na navýšení skóre a definitivní rozhodnutí. Nejprve neproměnili sešívaní samostatní únik, následně se dvojice útočících hráčů neprosadila sama před brankářem, v závěru pak mířil lob přes brankáře a také branku Jablonce.

Juniorka tak porazila Jablonec 2:1 díky trefám Mitrana a Bjeloše, sešívaní junioři jsou v čele skupiny B nadstavbové části Juniorské ligy. V dalším kole zajíždí Slavia ve středu 2. 5. do Brna, kde od 16:30 změří síly s domácí Zbrojovkou.

Výhru nad Jabloncem hodnotil Ivo Knoflíček: „V prvním poločase jsme si vytvořili herní a územní převahu. Soupeře jsme moc do hry nepustili, Jablonec bránil z bloku a hrál na brejky. Jeden z nich dokázal proměnit v gól. My jsme dokázali do poločasové přestávky srovnat. Ve druhém poločase jsme Jablonec zavřeli na jeho polovině, dokázali jsme dát gól, pak jsme měli ještě další čtyři vyložené šance, které jsme ale nakonec neproměnili,“ komentoval zápas s Jabloncem asistent trenéra Ivo Knoflíček.