Juniorka: Pět gólů do sítě Olomouce | SK Slavia Praha

5:1
(4:0)
NAD, 16. 4. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Branky: <b>Branky:</b> 5. Sintean, 18. Havrda, 29. Freit, 41. Rondić, 78. Beňo - 70. Kamas
Ve druhém zápase nadstavbové části Juniorské ligy přivítala Slavia v rámci skupiny B na Xaverově Sigmu Olomouc. Sešívaní nenechali nic náhodě a po poločase vedli nad Sigmou 4:0! Zápas nakonec skončil výhrou Slavie 5:1.
Trenér Pavel Řehák mohl do branky počítat s Martinem Otáhalem. Daniel Krejdl nastoupil netradičně na pozici stopera.

Už v 5. minutě se juniorka Slavie ujala vedení. Andrei Sintean ideálně načasoval svůj náběh na přihrávku, vyhnul se tak ofsajdovému postavení a postupoval sám na brankáře Pobořila, kterého střelou na zadní tyč překonal - 1:0! O dvě minuty později se k nebezpečné hlavičce dostal Imad Rondić, jeho hlavičku Pobořil vytáhl.

Trefu na 2:0 přinesla 18. minuta. Po rychlé kombinaci na pravé straně přišel centr do vápna, kde si míč na zadní tyči našel Šimon Havrda a přesným zakončením zdvojnásobil vedení Slavie. Ve 29. minutě se sešívaní radovali z třetí trefy. Po standardní situaci vracel míč do vápna Imad Rondić, k míči se dostal Tomáš Freit a nechytatelnou ranou nedal Pobořilovi šanci.

Tečku za povedeným prvním poločasem Slavie dala 41. minuta. Tomáš Freit centroval z levé strany do vápna, našel přesně hlavu Imada Rondiće, který zvýšil na poločasových 4:0 pro červenobílé.

Ve druhém poločase si první příležitost vytvořil střelec čtvrté branky Imad Rondić, tentokrát byl ale úspěšnější Pobořil v brance Sigmy. Druhý poločas se už nehrál v takovém tempu jako ten první. Olomouc dokázala snížit v 70. minutě, krásnou střelou se ze střední vzdálenosti trefil Vojtěch Kamas.

Páté trefy v síti Sigmy se sešívaní junioři dočkali v 78. minutě. Rovlan Muradov zakončoval po rychlém brejku, jeho střelu brankář vyrazil, k odraženému míči se dostal David Beňo, který dopravil míč do sítě. V závěru zápasu měl ještě příležitost Rovlan Muradov, k další trefě ji ale nevyužil.

Juniorka tak i ve druhém zápase skupiny B nadstavbové části Juniorské ligy vstřelila pět branek a porazila Sigmu Olomouc 5:1.

V dalším zápase hraje juniorka v pondělí 23. 4. od 11:00 v Plzni.