Juniorka: Sedm gólů v síti Jablonce | SK Slavia Praha

0:7
(0:4)
7. kolo, 2. 9. 2018, Břízky
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Juniorku čekal v dalším kole Juniorské ligy Jablonec. Sešívaní nenechali nic náhodě a skvělým výkonem deklasovali Jablonec 7:0!

Z kádru áčka nastoupili za juniorku Jonas Auer a Matěj Valenta. První příležitost si vytvořili domácí, střelu z vápna ale Denis Radimský vytáhl.

Do vedení ale šli sešívaní! Po kombinaci ve středu hřiště pronikl obranou Milan Slanina a přesným zakončením k zadní tyči rozjel kanonádu sešívaných. V 16. minutě to bylo už 2:0, po pravé straně unikl opět Milan Slanina a krásnou přihrávkou před branku našel Michala Vaňka, který uklidil míč do branky.

Třetí zásah přinesla 27. minuta, kdy junioři Slavie získali dobrým napadáním míč, následovala přihrávka na střed na Jana Vejvara, po kterém se k míči dostal Jonas Auer a přesnou ranou zvyšoval na 3:0. O dvě minuty později to bylo už 4:0, po nápaditě rozehrané standardní situaci přihrával před bránu Alex Mitrano, ve vápně se nejlépe zorientoval Adam Petrák a dopravil míč do branky.

V závěru poločasu ještě viděl jablonecký Tomáš Čvančara červenou kartu, kterou viděl za skluz zezadu bez šance zahrát míč.

Pátý gól Slavie a svůj druhý přidal Michal Vaněk v 65. minutě, kdy dostal od Libora Drozdy pěknou přihrávku do vápna, zachoval chladnou hlavu a uklidil míč přesně k tyči. David Macháček zvyšoval na 6:0 v 71. minutě, po přihrávce Matěje Valenty napřáhl ke střele zpoza vápna a trefil se přesně k tyči. Tečku za výhrou udělala 78. minuta, kdy nejprve Matěj Valenta vystihl rozehrávku Jablonce, pohrál si s obránci a přihrál na Jana Havránka, který ještě dával míč před branku na Vojtěcha Šilhana, ten stanovil definitní podobu skóre na 7:0 pro sešívané!

Juniorka tak deklasovala Jablonec 7:0! Juniorská liga se kvůli reprezentačním srazům příští víkend nehraje, další zápas tak čeká na juniory Slavie v pondělí 17. 9.  na Xaverově proti Českým Budějovicím.