Juniorka: Sešívaní podlehli Českým Budějovicím | SK Slavia Praha

Juniorka: Sešívaní podlehli Českým Budějovicím

1:2
(1:0)
NAD, 14. 5. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
V předposledním zápase Juniorské ligy se Slavia utkala na Xaverově s Českými Budějovicemi. Už od 6. minuty sešívaní vedli díky trefě Pavla Buchy, hosté ale vývoj utkání otočili a zvítězili 2:1.

V základní sestavě juniorky nastoupil z A-týmu Eduard Sobol, který hrál na levém kraji obrany. Ve středu zálohy pak naskočil Pavel Bucha.

Hned v úvodu měla Slavia velkou šanci, po centru Imada Rondiće byl na zadní tyči nehlídaný David Beňo, jeho hlavička ale mířila mimo tři tyče. Skóre otevřeli sešívaní v 6. minutě. Tomáš Freit centroval z levé strany, našel přesně Pavla Buchu, který se z voleje trefil krásně k tyči - 1:0!

Slavia byla v prvním poločase jasně lepším týmem, v další šanci byl Tomáš Freit, střílel ale nad. Další akci rozjel Pavel Bucha, který našel na levé straně rozeběhnutého Daniela Stropka, který přihrával pod sebe na Nikolu Bjeloše, jehož střelu zastavila tyč.

Hosté si vytvořili také jednu velkou příležitost, po zaváhání v rozehrávce se hnal do šance Matoušek, střílel ale mimo tři tyče.

Druhý poločas příliš fotbalovosti neukázal. České Budějovice srovnaly v 63. minutě. Brankář Luka Radotić zaváhal v rozehrávce, jeho rozehrávku vystihl Lukáš Pouček a našel před odkrytou brankou Jakuba Matouška, který srovnal na 1:1.

Soupeř strhl utkání na svou stranu v 83. minutě. Po standardní situaci zůstal Mikuláš Jáša ve vápně naprosto volný a hlavičkou rozhodl o výhře Českých Budějovic 2:1.

Zápas hodnotil asistent trenéra Ivo Knoflíček: „První poločas jsme začali dobře, dali jsme gól, ale mohli jsme přidat ještě další branky. Klukům jsem o poločase říkal, že nás soupeř svou pasivní hrou uspí. První gól jsme dostali po chybě brankáře, u druhého gólu jsme zaspali. Výsledek je pro nás zklamání,“ hodnotil prohru Ivo Knoflíček.

Juniorku čekají do konce sezony ještě dva zápasy, příští týden hrají sešívaní v Jihlavě, poslední zápas pak odehrají s Duklou.