Juniorka: Těsná prohra v Brně | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
NAD, 2. 5. 2018, MěFS Srbská
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Nadstavbová část Juniorské ligy se přehoupla do své druhé poloviny a sešívaní cestovali do Brna, kde se utkali s domácí Zbrojovkou. Slavia musela brzy dvakrát střídat kvůli zranění, v prvním poločase neproměnila několik vyložených šancí a nakonec z Brna odjela s prázdnou.

Sešívaní byli hned v úvodu zápasu donuceni ke dvěma změnám v sestavě, kvůli zranění nejprve odstoupil Tomáš Freit, poté také Rovlan Muradov.

Juniorka Slavia si vytvořila v prvním poločase spoustu brankových příležitostí. V té první se ocitl sám před brankářem Andrei Sintean, jeho střelu ale Floder vyrazil na roh. V další nadějné pozici byl opět Andrei Sintean, který ale místo střely volil přihrávku, která nebyla přesná. V dobré šanci byl ještě před svým vynuceným střídáním Rovlan Muradov, jeho zakončení v poslední chvíli obrana zblokovala.

Také zakončení Šimona Havrdy ze střední vzdálenosti schoval brankář domácích v náručí. Po rohu Andreie Sinteana byl na zadní tyči osamocený Karel Schneider, jeho první střelu zastavil obránce, dorážka skončila pouze v boční síti. Dvě velké příležitosti měli také domácí. V první z nich postupoval sám na brankáře Lukáše Lisu útočící hráč Brna, úspěšnější ale byl brankář Slavie. V druhé šanci byl útočník Brna osamocen na malém vápně, Lukáš Lisa ale vytáhl skvělý zákrok.

Na druhé straně vyslal Michael Azilinon skvělou přihrávkou do samostatného nájezdu Erica Schnürera, který ale zakončoval mimo branku. Další nadějnou pozici měl Šimon Havrda, tentokrát Floder vyrážel míč na roh, který rozehrál Andrei Sintean, našel přesně hlavu Imada Rondiće, který mířil nad.

Neproměňování vyložených šancí potrestali domácí v úvodu druhého poločasu. Ve 49. minutě se k míči dostal Miroslav Kroutil a přehodil vyběhnutého Lisu. Sešívaní se snažili vyrovnat, ale Brno hrozilo hlavně z protiútoků. Po jednom z nich vychytal Lisa domácího Holmana.

V závěru si junioři Slavie vytvořili tlak, k brance to ale nevedlo. Tři body za výhru 1:0 tak bere domácí Zbrojovka.

Slavia odehraje další zápas Juniorské ligy v podělí 6. 5. od 13:00, na Xaverově změří síly s Třincem.