Juniorka: Výhru zařídil Farid Nabiyev

2:1
(0:0)
přát., st 17.1.2018, UMT Xaverov
přát., st 17.1.2018, UMT Xaverov
Slavia - FK Litoměřicko
PRAHA/XAVEROV - Ve středu hostila juniorka v druhém přípravném zápase na Xaverově Litoměřicko. Po bezbrankovém prvním poločase se ve druhém poločase prosadil dvakrát Farid Nabiyev.
V sestavě opět nastoupili testovaní hráči Stefan Vilotić, Amin Seydiyev a Rovlan Muradov.

První poločas příliš mnoho nebezpečných situací nenabídl. V úvodu zápasu byl ve vápně tvrdě zasažen Andrei Sintean, který následně musel střídat. Hosté hrozili především střelami zpoza velkého vápna, brankář Luka Radotić byl ale připraven. Na druhé straně se ke střele dostal stoper Vilotić, jeho pokus ale branku minul. Největší šanci prvního poločasu si vytvořil Lukáš Veselý, který z první zakončoval po centru Tomáše Freita, úspěšnější byl ale brankář Litoměřicka.

Gólů se diváci dočkali až ve druhém poločase. Dvě gólové radosti přinesly pěkné individuální akce přes levou stranou. Nejprve v 51. minutě prošel Kristijan Trapanovski na levé straně přes dva hráče soupeře, předložil míč k noze Farida Nabiyeva, který otevřel skóre zápasu. Druhá trefa byla té první velice podobná, tentokrát ale dobře unikl na levé straně kapitán Šimon Havrda, následně vyzval ke skórování Farida Nabiyeva, který přidal svůj druhý zásah.

V 75. minutě napřáhl Šimn Havrda ze střední vzdálenosti, jeho střela protáhla brankáře Litoměřicka, který míč vyrazil. V 83. minutě hosté snížili na konečných 2:1 pro Slavii, střela z vápna z kopačky Štěpána Kacafírka zapadla za záda Luky Radotiće. 

Juniorka tak v dalším přípravném utkání porazila Litoměřicko 2:1. Další utkání odehraje juniorka v neděli od 10:00 v Satalicích proti Štěchovicím.

S juniorkou se připravují testovaní Stefan Vilotić, Amin Seydiyev, Rovlan Muradov, dále pak Adam Bouguetouta a Lukáš Veselý, který se vrátil z hostování v Táborsku. Do kádru juniorky pak patří Tomáš Čvančara, který na podzim působil v týmu U19.

Naopak na zkoušku zamířili Olivier Kingue (Ústí nad Labem), Ondřej Badocha (Viktoria Žižkov), Giorgi Chochishvili (Zlaté Moravce), Petr Kovařík a Filip Stehno (Olympia Praha). S A-týmem se připravuje dvojice Pavel Bucha a Jan Vejvar.

Odchody:
Jan Vejvar, Pavel Bucha (A tým)
Olivier Kingue (Ústí nad Labem) - zkouška
Ondřej Badocha (Viktoria Žižkov) - zkouška
Filip Stehno, Petr Kovařík (Olympia Praha) - zkouška
Giorgi Chochishvili (Zlaté Moravce) - zkouška

Příchody:
Imad Rondić (Sarajevo)
Tomáš Čvančara (U19)
Lukáš Veselý (Táborsko - návrat z hostování)

Současný kádr juniorky:
Brankáři: Krsto Ljubanović, Luka Radotić

Obránci: Eric Schnürer, Daniel Stropek, Daniel Krejdl, Šimon Havrda

Záložníci: Alejandro Mitrano, Nikola Bjeloš, Farid Nabiyev, Kristijan Trapanovski, Tomáš Freit, Antonio Lauricella, Andrei Sintean, Lukáš Veselý

Útočníci: Tomáš Čvančara, Imad Rondić, Marco Lauricella

Vzhledem k probíhající přípravě a přestupnímu období jsou možné další změny v kádru, o kterých vás budeme případně informovat.

2:1

Sestavy

Slavia

Radotić - Schnürer, Seydiyev, Vilotic, Havrda - Mitrano (65. A. Lauricella), Muradov (65. Bouguetouta) - L. Veselý (46. M. Lauricella), Sintean (30. Nabiyev), Freit (46. Trapanovski) - Rondić (46. Čvančara)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 51. a 57. Nabiyev - 83. Kacafírek

Aktuálně

U21: Junioři uzavřeli podzim výhrou

30.11.2018
V posledním zápase roku 2018 Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově Jablonec který porazila 4:2.

U21: Tři body z Liberce, trefil se návratilec van Buren

26.11.2018
Také Juniorská liga měla během reprezentačních srazů volno. Po přestávce čekalo na juniorku Slavie utkání v Liberci, kde sešívaní zvítězili 4:2!

U21: Prohra s Hradcem Králové

12.11.2018
V 15. zápase Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově Hradec Králové. Sešívaným se herně povedl vstup do zápasu, tři body si ale odvezli hosté.

Další články