Juniorka: Z Mladé Boleslavi bez bodů | SK Slavia Praha

3:2
(2:0)
3. kolo, 5. 8. 2018, Městský stadion
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Ke druhému utkání Juniorské ligy cestovali sešívaní junioři do Mladé Boleslavi. Domácí vedli už 3:0, Slavia ještě dokázala dvěma trefami utkání zdramatizovat, na body ale nakonec nedosáhla.

Domácí vstoupili do utkání lépe a hned v 9. minutě šli do vedení. Na centr z levé strany si naskočil Vítek Vejr a hlavičkou k zadní tyči otevřel skóre utkání. Druhý gól Mladé Boleslavi přišel ve 20. minutě. Po rohovém kopu se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Radek Kopa a pohotově uklidil míč k tyči.

Do konce prvního poločasu si domácí vytvořili další dvě velké příležitosti, v obou případech ale zabránila míči v cestě do sítě branková konstrukce. Mladá Boleslav tak po prvním poločase vedla 2:0.

Také do druhého poločasu vstoupil lépe soupeř a v 56. minutě se dočkal třetí trefy. Útočící hráč unikl po levé straně, přihrál pod sebe na Vítka Vejra, který přesnou ranou přidal svou druhou branku v zápase a zvýšil už na 3:0. Boleslav přidala čtvrtý gól, ten ale nebyl pro ofsajd uznán.

Sešívání dokázali utkání zdramatizovat. Nejprve si v 71. minutě naběhl na přihrávku za obranu Jan Vejvar, který přesnou ranou k přední tyči snížil na 1:3 z pohledu Slavie. Druhá trefa přišla o deset minut později a byla té první velmi podobná, tentokrát ale Jan Vejvar zakončil přesně k zadní tyči. Do konce utkání už ale další gól nepadl.

Juniorka prohrála ve druhém zápase Juniorské ligy v Mladé Boleslavi 3:2. Ve čtvrtek 9. 8. čeká na Slavii odložené derby se Spartou, výkop je v 11:00 na Xaverově.

Utkání v Mladé Boleslavi hodnotil trenér Pavel Řehák: „V zápase jsme výrazně propadli v defenzivní činnosti. Soupeř naše chyby využil, my jsme si také vytvořili nějaké šance, ale ty jsme neproměnili. Přikládám to také tomu, že nehrajeme na klasického útočníka, protože Petar Musa a Imad Rondić odešli na Žižkov. Ve druhém poločase se hra zlepšila, dokázali jsme dát dva góly, ale srovnat se nám už nepodařilo,“ řekl k zápasu trenér Pavel Řehák.