Juniorka: Z derby bez bodu | SK Slavia Praha

(1:0)
10. kolo, 2. 10. 2017, TCM Sparta
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 24. Juliš
PRAHA/STRAHOV - V pondělním utkání Juniorské ligy čekalo na sešívané derby se Spartou na Strahově. Junioři Slavie si vytvořili několik velkých příležitostí, nakonec však doplatili na jejich neproměnění a z derby odcházejí s prázdnou.
Jako první zahrozili sešívaní, a příležitost to byla velká! Centr od rohového praporku z nohy Pavla Buchy si našel Olivier Kingue, jeho hlavičku dobrým zákrokem na dvakrát uklidil do bezpečí brankář Vorel. 24. minuta přinesla jediný gól utkání, po centru ze strany byl na malém vápně sám Lukáš Juliš, který vstřelil jediný gól zápasu.

Ve 34. minutě opět zahrozili sešívaní z rohového kopu, znova centroval Pavel Bucha, do šance se tentokrát dostal druhý stoper Daniel Stropek, i nyní byl brankář Vorel připraven.

Pravděpodobně revoluční moment v dějinách českého fotbalu přišel ve 48. minutě. Rozhodčí Orel nejdříve nařídil pokutový kop ve prospěch domácích, na utkání však byla zkoušena technologie spolu s videorozhodčím. Po kontrole situace u obrazovky hlavní rozhodčí Orel nakonec pokutový kop odvolal.

Sešívaní hrozili, své úniky po pravé straně však Jan Vejvar v gól nebo brankovou přihrávku nepřetavil. V 76. minutě donutil Marco Lauricella dobrým presinkem k zaváhání brankáře Vorla, útočník Slavie obral gólmana domácích o míč, Vorel se však stihl dostat do souboje s Marcem Lauricellou a míč odvrátil, toho se chopil Jan Vejvar, ani tentokrát jeho průnik gólem neskončil.

Třetí šance z rohového kopu Pavla Buchy přišla v 78. minutě, opět hlavičkoval Olivier Kingue, mířil ale těsně vedle. V 80. minutě postupovali sešívaní do rychlého protiútoku, Pavel Bucha vysunul Jana Vejvara, který ještě hledal Ondřeje Badochu, brankář Vorel vyběhl daleko za své vápno, u míče byl jako první, odvrátil ho pouze k Davidu Beňovi, který ale z první odkrytou branku netrefil. Další příležitosti už ke gólu nevedly. Juniorka tak prohrála v derby 0:1.

Trenéra Pavla Řeháka mrzely neproměněné šance: „Strašně mě mrzí, že jsme derby prohráli. Bohužel jsme si nedokázali poradit s šancemi, které nám Sparta nabídla. Možná chybělo trošku více důrazu a chytrosti v zakončení, jinak bychom nějaké branky vstřelili a mohlo to vypadat úplně jinak. Hraje se to, ale na góly, prohráli jsme, což je velká škoda."

Domácí nasadili do utkání několik hráčů A-týmu: „I tak jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí. Jejich brankář udělá chybu, máme dát gól do prázdné branky, netrefíme ji nebo nezakončíme, David Beňo měl také prázdnou branku. Je to škoda," řekl zklamaně trenér juniorky.

Jak viděl Pavel Řehák situaci kolem odvolaného pokutového kopu? „Samozřejmě jsem z lavičky tu situaci nemohl posoudit, jestli to faul nebo nebyl. Zaplať pánbůh za videorozhodčího. Mrzí mě reakce našich hráčů, kteří u toho byli, že hned neprotestují, sklopí hlavu a je penalta, místo aby řekli, že to nafilmoval nebo podobně, trochu o to bojovali," zakončil hodnocení derby Pavel Řehák.