Juniorka podlehla Hradci 2:4 | SK Slavia Praha

2:4
(1:2)
32. kolo, 15. 5. 2016
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: <b>Branky:</b> 9. Fotr, 71. Štohanzl – 15. Javůrek, 45. D. Drozd, 67. Kraják, 70. Dědeček <br> <b>ŽK:</b> Vyšehrad <br> <b>Rozhodčí:</b> Berka – Černý, Vitner
PRAHA/XAVEROV - Juniorka ve svém předposledním domácím utkání hostila Hradec Králové. A přestože sešívaní do utkání vstoupili lépe a vypracovali si řadu šancí, Hradci nakonec podlehli 2:4.
Ke svému závěru spěje také Juniorská liga. V předposledním domácím zápase přivítala Slavia na Xaverově Hradec Králové a v sestavě se opět objevili někteří hráči z dorostu.

Utkání začal pro Slavii dobře, v 9. minutě šla do vedení díky gólu Oskara Fotra, který nadvakrát překonal brankáře Stejskala. Soupeři se však podařilo brzy vyrovnat, Jan Javůrek křížnou střelou z hranice vápna srovnal stav na 1:1.

Slavia byla aktivnější, ovšem žádnou z nadějných akcí nedokázala zužitkovat. To se naopak povedlo hostům z Hradce Králové a těsně před koncem prvního poločasu poslal Hradec do vedení 2:1 Pavel Drozd.

Podobný obraz hry měl i druhý poločas, Slavia marně dobývala branku soupeře a do velkých šancí se nedostávala. Hradec občas zahrozil z rychlých protiútoků a jeden z nich také soupeř využil, v 67. minutě zvýšil vedení soupeře na 3:1 Lukáš Kraják.

Čtvrtý gól Hradce přidal za tři minuty střelou z hranice vápna Roman Dědeček. Za další tři minuty přešel ve vápně přes dva hráče Jan Štohanzl a snížil na 2:4. Možnost dotáhnout se na rozdíl jediného gólu měla Slavia hned vzápětí, Oskar Fotr však pokutový kop neproměnil.

Slavia tak s Hradcem Králové prohrála 2:4. Poslední domácí zápas odehraje juniorka na Xaverově ve čtvrtek od 10:15, sezonu pak uzavře příští neděli v Třinci.

Komentář trenéra Michala Petrouše: Dnes jsme viděli přehlídku ofenzivního fotbalu, a to hlavně z naší strany. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel jsme dali jen dva góly. Naopak soupeř z pěti nebo šesti příležitostí proměnil čtyři, byl dnes hodně efektivní.

Fotbalově to dnes bylo dobré, i když se na naší hře samozřejmě projevilo to, že jsme měli v základní sestavě čtyři dorostence. Pro ně je juniorská liga ještě o level výš. U inkasovaných gólů jsme propadli v agresivitě a důrazu. Pro kluky, kteří by se v létě měli posunout do týmu, beru jako velkou zkušenost, že si mohli ligu vyzkoušet.

Ten výsledek je škoda. Myslím, že v poli jsme hráli dobře kombinačně, vypracovali jsme si spoustu šancí. Bohužel někdy to tak je, že do čeho soupeř kopne, z toho dá gól, což se dnes povedlo Hradci. My jsme se ještě mohli nadechnout penaltou, kterou jsme ale neproměnili. Z tohoto pohledu je to trochu smolný zápas.