Juniorka podlehla Plzni 0:2 | SK Slavia Praha

2:0
(1:0)
25. kolo, 27. 3. 2016
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 13. Brožík, 79. Provod (pen.) <br> <b>ŽK:</b> Piroch <br> <b>Rozhodčí:</b> Váňa – Blažej, Mokrusch
PLZEŇ - Juniorka bojovala na hřišti Plzně o to, který z týmů bude po skončení utkání v první polovině tabulky. Sešívaní sice v první půli hrozili častěji, branky ale dávali domácí. Slavia tak Plzni podlehla 0:2.
Slavia přijela do Plzně bojovat o to, který z týmů se udrží v tabulce na vyšší příčce. Sešívaní vstoupili do zápasu aktivněji, Vavrouš nejprve nachystal zajímavou příležitost pro nabíhajícího Krejdla, ten ale placírkou přestřelil břevno. V osmé minutě pak Fotr přelstil dva obránce a nabil Pelyakovi, který z první napálil jen blokujícího obránce.

Přesto nakonec první branku vstřelili ve 13. minutě domácí, které slávisté nedokázali včas odstavit z vlastního vápna, a tak Denis Brožík dorazil ve skluzu míč za Lisova záda. Sešívaní mohli do přestávky srovnat, Gilianova střela ale těsně minula pravou tyč. Do druhé poloviny šli červenobílí s jednou změnou v sestavě, ke zvratu utkání to ovšem nevedlo. Ani jeden z týmů si nebyl schopen vytvořit vážnější možnost.

Nakonec tak rozhodla nařízená penalta ze 78. minuty. Doležal se ve skluzu střetl s gólmanem Slavie Lisou a sudí nařídil pokutový kop. Lukáš Provod nabídnutou příležitostí nepohrdnul a střelou do levého dolního rohu branky zajistil domácím vítězství 2:0. Lisa ještě stačil zhatit radost Kopřivovi, když vyrazil jeho střelu z voleje, sešívaní se ale prosadit nedokázali a jsou tak aktuálně devátí.