Juniorka podlehla v derby Spartě 0:2 | SK Slavia Praha

0:2
(0:0)
22. kolo, 6. 3. 2016
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branky:</b> 69. Císařovský, 81. Piško <br> <b>ŽK:</b> Routek, Kuchta, Černý – Císařovský<br> <b>Rozhodčí:</b> Machálek – Arnošt, Kotalík
PRAHA/UMT EDEN – Slavia hostila v rámci 22. kola na umělce v Edenu vedoucí Spartu a juniorka chtěla zopakovat podzimní vítězství 2:1. To se bohužel sešívaným nepodařilo a na domácí půdě svému rivalovi podlehli 0:2.
První poločas derby juniorek příliš gólových šancí nepřinesl. Sešívaní se ke střele dostali hned v úvodu zápasu, Möglich ale přestřelil břevno. Po necelé čtvrt hodině hry zahrozili naopak hosté, Záviškův střílený centr z pravé strany se odrazil od tyče zpět do hřiště, kde už si ho ohlídala slávistická obrana.

Na branky došlo až ve druhém poločase a bohužel padaly za záda Josefa Řeháka. Slávistické střely byly nepřesné, Černý pálil mimo a při dalším pokus ho vychytal gólman Štorc, do brány se nevešlo ani zakončení Vavrouše. Naopak hosté zahrozili v 64. minutě, to si ale s Císařovského volejem stačil ještě poradit Broukal, které ho odvrátil na roh.

V 69. minutě Sparta přenesla hru na levou stranu, kde byl rozběhnutý Císařovský a jeho střela zpoza vápna skončila v brance. V 81. minutě pak hosté přidali ještě druhý gól, po centru na zadní tyč se hlavou prosadil Piško. Slavia tak na domácí půdě prohrála 0:2.

Trenér Pavel Řehák nebyl s výkonem svého týmu spokojen. „Bohužel si myslím, že asi Sparta vyhrála zaslouženě, protože do toho dala mnohem víc srdce a tvrdosti. Od našich hráčů mi to chybí. To je plácání, plácání, ale na hřišti mi to chybí. Derby se musí hrát jinak,“ dodal k zápasu.