(1:1)
příp., 14. 7. 2013
SK Kladno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky Slavie:</b> 39. Zámečník, 51. Škutka
TUCHLOVICE-SRBY - Slávistická juniorka si poradila i se svým druhým soupeřem v přípravě na novou sezónu. Kladno porazila 2:1, když otočila nepříznivý výsledek brankami Zámečníka a navrátilce po zdravotních problémech Škutky.
V základní sestavě se kromě slovenského útočníka objevil z kádru A-týmu i Viktor Šimeček, na stoperu nastoupil od začátku testovaný obránce Kiidron z Viktorie Žižkov. Právě Kiidron se po necelé čtvrthodině hry blýsknul, když spolu se Synkem překazili útočníkovi soupeře téměř jasnou branku.

Kladno šlo ale o chvíli později do vedení. V 16. minutě proletěl centr z rohového kopu naším vápnem a na zadní tyči ho číhající hráč středočechů uklidil do odkryté branky. Ve dvacáté minutě musel kvůli zraněnému kolenu vystřídat Václav Prošek, kterého nahradil Jakub Zámečník, a Slavia pomalu přebírala taktovku hry. Dvě šance nevyužil Dávid Škutka, Duga trefil po 25 minutách hry tyč. Čtyři minuty před koncem poločasu neudržel gólman Kladna v rukavicích dalekonosnou střelu a právě střídající Zámečník poslal do sítě vyrovnávací branku.

Druhý poločas přinesl hned po několika minutách vedoucí branku Slavie. Daniel Poběrežský, který je v juniorce na testech z Unionu Čelákovice, vystihl rozehrávku domácích, naservíroval balon před odkrytou branku Dávidu Škutkovi a pro slovenského střelce nebyl problém uklidit míč do sítě - 2:1.

V závěru zápasu se hrál víceméně vyrovnaný fotbal. Zaujal rychlý brejk sešívaných několik minut před koncem, po kterém vstřelil Liška třetí branku, která ale nebyla uznána pro těsný ofsajd. Slavia porazila divizní Kladno 2:1, další přípravný zápas ji čeká v sobotu 20. července doma proti Vyšehradu.