Juniorka přehrála Bohemians i díky dvěma brankám Vukadinoviče | SK Slavia Praha

Juniorka přehrála Bohemians i díky dvěma brankám Vukadinoviče

0:4
(0:1)
27. kolo, 10. 4. 2016
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 41. a 83. Vukadinovič, 80. Stropek, 90. Zoubek <br> <b>ŽK:</b> Akulinin – Piták <br> <b>Rozhodčí:</b> Marek – Peřina, Dobrovolný
PRAHA/UHŘÍNEVES – Slavia chtěla v derby s Bohemkou potvrdit předchozí vysokou domácí výhru nad Znojmem, což se sešívaným podařilo. O konečné vítězství 4:0 se postaral dvěma góly Vukadinovič, po jednom pak přidali Stropek a Zoubek.
Slávistická juniorka se vydala do Uhříněvsi na derby s Bohemians. Oba týmy na zápas vyztužily sestavu hráči A týmů, což se projevilo i na kvalitě předváděné hry. Na své svěřence se přijel podívat i trenér Dušan Uhrin a ti mu rozhodně ostudu neudělali, i když trvalo přes 40 minut, než se Slavia dokázala prosadit.

Domácí sešívané trápili zejména v úvodu zápasu, obrana si ale s jejich snažením dokázala poradit. Na druhou stranu ani útočná snaha červenobílých ovoce nepřinášela. Se Zoubkovou střelou si po čtvrt hodině hry poradil gólman Dočekal a dalším pokusům chyběla přesnost.

Ve 41. minutě otevřel skóre Miljan Vukadinovič, který dokázal zužitkovat skvělou přihrávku od Karla Pitáka a prostřelil Dočekala. Slávistům první branka dodala chuť do druhého poločasu, ve kterém už byli střelecky aktivnější, i když si museli na branku počkat až do 80. minuty.

Nejprve zastavil sešívané praporek sudího a branka Lukáše Železníka v 69. minutě pro ofsajd neplatila, o pět minut později pak jeho střela mířila jen do tyče. Smolař Železník napodobil včerejší výkon Mihalíka, v zápase se mu totiž tyč do cesty postavila hned dvakrát. V 80. minutě se ale zakončení ujal debutant Daniel Stropek. Po centru z rohového kopu se nejrychleji zorientoval ve vápně a uklidil míč přesně k levé tyči.

O tři minuty později si Miljan Vukadinovič sběhl na zadní tyč a hlavičkou navýšil na 3:0. A slávisté se s utkáním rozloučili ještě trefou v poslední minutě. David Zoubek si na levé straně zpracoval míč a pak křížnou střelou překonal Dočekala. Slavia tak nad Bohemians zvítězila 4:0.

Oba týmy nastoupily se zkušenými posilami a na hře se to pozitivně projevilo, což těšilo i trenéra sešívaných Pavla Řeháka. „Je jasné, že přítomnost hráčů áčka byla na zápase cítit. Mám radost z toho, že měli chuť si zahrát. Lukáš Železník měl trošku smůly, ale to byly centimetry. Karel Piták přinesl do hry zkušenost, Levan Kenia chytrost a Miljan Vukadinovič rychlost. Naši kluci to musí vidět a musí je to motivovat do další práce. Je to velký rozdíl. S hráči z A-týmu nastoupila i Bohemka a jejich tým byl celkově dokonce o osm let starší,“ upozornil trenér.

Těšilo ho, že Slavia kontrolovala hru. „Až na malé výjimky, kdy jsme pustili Bohemku asi do dvou šancí, zahrála výborně obrana včetně debutanta Stropka, který to ještě okořenil gólem. I naši hráči odehráli dobré utkání a potvrdili jsme to dobrým výsledkem. Přestáli jsme trochu tlak v prvních dvaceti minutách zápasu, ale právě v této chvíli byla naše obrana dominantní. Dobře zahušťovala prostor, nedovolila soupeři skórovat. A když se dostali před branku, byl tam vynikající Lisa,“ chválil trenér také brankáře.

Proti Bohemce si odbyl svou premiéru v juniorce čerstvě osmnáctiletý Daniel Stropek, který nastupuje za A dorost. „Pozoroval jsem ho už na podzim a rozhodně potvrdil mé domněnky,“ těšilo Řeháka. Ten se musel kvůli viróze obejít bez dvojice hráčů. „Kocourek a Möglich měli virózu a dostali antibiotika, takže z tohoto důvodu nenastoupili. Mají za sebou jen pár tréninků. Nechali jsme nějaké hráče hrát za dorost, takže bychom dnes těžko skládali tým, kdyby nebylo áčka,“ dodal ještě trenér.