1:1
(0:1)
31. kolo, 8. 5. 2016
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 86. Slávik – 16. Fotr <br> <b>ŽK:</b> Bezpalec – Štohanzl, Fotr <br> <b>Rozhodčí:</b> Adámková – Caletka, Antoníček
PRAHA - Juniorka v sestavě s dorostenci sehrála pražské derby s Duklou. Přestože sešívaní dlouho vedli, domácím se těsně před koncem podařilo srovnat na 1:1. A sešívaní tak vyválčili pouze bod.
V dalším kole Juniorské ligy hrála Slavia na Julisce proti domácí Dukle. V sestavě s dorostenci Vejvarem a Schulzem a také testovaným Twardzikem chtěli sešívaní navázat na předchozí výhru 4:0 nad Teplicemi

Slavia byla od úvodu zápasu aktivnější a v 16. minutě šla do vedení. Vejvar dostal přihrávku za obranu, sám před brankářem nezazmatkoval a posunul míč na úplně volného Fotra, který bez problémů uklidil míč do odkryté brány.

Na větší šanci se čekalo do 40. minuty. Štohanzl hledal za obranou Fotra, jeho dlouhou přihrávku brankář Hroššo podběhl, náš útočník se s míčem dostal do velkého úhlu, vracel míč do vápna na Štohanzla, který však ve velké šanci míč nezpracoval ideálně a obrana Dukly stihla míč odkopnout.

Druhý poločas moc šancí divákům nenabídl, a když už se zdálo, že zápas spěje k vítězství sešívaných, přišlo v 86. minutě vyrovnání. Domácí zahrávali přímý kop, centr propadl vápnem k Slavíkovi, který uklidil míč do sítě.

Utkání, které nenabídlo mnoho šancí, skončilo tedy 1:1.

Zápas hodnotil trenér Michal Petrouš:
„Remíza je nakonec, co se týče obrazu hry a vývoje zápasu, spravedlivá. První poločas jsme měli více ze hry, měli jsme na to zvýšit na 2:0, což se bohužel nepodařilo. Všechno se nyní dělá pro tým U19, takže i to střídání o poločase bylo ve spolupráci s Pavlem Řehákem. U19 hraje v úterý další zápas, takže dneska odehráli jak Jan Vejvar, tak Antonio Lauricella po poločase, aby byli v zápasovém rytmu. Na druhou stranu je to pro kluky cenná zkušenost zahrát si o soutěž výše, svoje si odvedli, hodnotím to pozitivně.“