Juniorka válí: Pět gólů Pardubicím a podesáté v řadě bez prohry | SK Slavia Praha

Juniorka válí: Pět gólů Pardubicím a podesáté v řadě bez prohry

1:5
(0:2)
19. kolo, 11. 11. 2013, Pardubice-Ohrazenice UMT
FK Pardubice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 62. Knotek – 2. a 41. Škutka, 79. Čepelák, 84. Kolařík, 90. Zámečník<br> <b>ŽK:</b> Prokopec - Bazal<br> <b>Rozhodčí:</b> Kubr – Kovařík, Vodrážka
PARDUBICE – Juniorka veze z Pardubic tři body za vysokou výhru 5:1. Dvě branky vstřelil v první půli Dávid Škutka, po přestávce navýšili skóre Čepelák, Kolařík a Zámečník.
Po čtvrtečním derby se Spartou hovořil trenér Šmejkal o tom, že by utkání raději vyhrál 3:2, než aby jeho tým udržel čisté konto. Dnes si na východě Čech splnil přání do sytosti.

V sestavě se tentokrát z A týmu objevil obránce Matúš Čonka nebo útočník Dávid Škutka. A byl to právě smolař nedělního utkání Gambrinus ligy s Brnem, kdo už ve 2. minutě otevřel skóre zápasu.

Martin Hurka si postavil míč k přímému kopu, ten se následně dostál právě ke Škutkovi, který s přehledem střelou k tyči vsítil první branku.

Do další šance se dostal právě Martin Hurka, ale po půlhodině hry ho v jasné pozici vychytal domácí gólman Ptáček. A za tři minuty se situace opakovala s tím rozdílem, že Hurkovi nepřekazil radost z gólu brankář, ale tyč.

Čtyři minuty před poločasovou přestávkou se ale sešívaní opět radovali z gólu. A hlavním aktérem byl opět Dávid Škutka, který svou první šanci nejprve neproměnil, následně ale z deseti metrů jistě navýšil skóre.

V úvodu druhé půle se do dvou dobrých šancí dostal opět Škutka, ale tentokrát brankář zůstal nepřekonán a náš útočník tedy hattrick nezavršil. Naopak trochu nečekaně udeřili domácí. Sám před Řehákem se prosadil Knotek.

Za čtvrthodiny už byl rozdíl opět dvougólový. Po rohu se prosadil důrazný Marek Čepelák. Pět minut nato se dočkal také druhý stoper – Petr Kolařík. Ten přidal čtvrtou branku Slavie po standardní situaci.

Konečnou podobu výsledku dal po rychlém protiútoku a kličce gólmanovi Jakub Zámečník. Sešívani si tak připsali další tři body do tabulky a desátý zápas v řadě nepoznali hořkost porážky. Statistika je o to lepší, že z posledních třinácti zápasů Juniorské ligy prohráli slávisté jediné utkání.

V pondělí ve 13:30 přijede na Xaverov Liberec.