1:1
(1:1)
28. kolo, 29. 4. 2013, Na Litavce, Příbram
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 38. Valenta – 27. Šimeček. <b>ŽK:</b> Kolařík. <b>Rozhodčí:</b> Orel – Arnošt, Novotný. <b>Diváci:</b> 80
Slávistická juniorka zavítala dva dny po A týmu také do Příbrami. Gól junioři vstřelili, ale protože Příbram dokázala na vecoucí branku Viktora Šimečka odpovědět, utkání skončilo 1:1.
Trenér Petrouš využil podobně jako v předcházejících zápasech Luboše Tusjaka, Martina Hurku, Viktora Šimečka nebo Roberta Hrubého. To kouč Příbrami sáhl do A týmu pro ostřílenější borce. Sestavu domácích posílili například Dejmek, Šlapák, Mareš nebo Valenta.

Od úvodu utkání bylo jasné, že se bude hrát jiný zápas, než na které jsme v Juniorské lize zvyklí. Hrál se tvrdý, agresivní, dospělý fotbal, se kterým se slávisté dokázali popasovat. A dokonce se i dostali do vedení.

Mikula našel před vápnem Šimečka, jehož na první pohled ne úplně povedená střela nadělala brankáři Duričovi takové problémy, že ji pustil za svá záda. Vyrovnání přišlo ještě těsně před půlí. Valenta z levé strany prošel až na druhé křídlo a křižnou střelou skóroval.

Druhá půle už tolik šancí na straně Slavie nenabídla, ale ve sešívaném dresu by se jedna hvězda našla. A tou je brankář Karel Hrubeš, který se blýskl několika fantastickými zákroky. Momenty mladého gólmana přišly zejména v závěru. Vrcholem byl perfektní zákrok proti tvrdé a přesné střele Valenty pět minut před koncem.

Slávisté v čele s Hrubešem zisk bodu uhlídali a čeká je perný program. V sobotu od 17 hodin se na Xaverově utkají s Jabloncem, ve středu 8. května potom v Horních Počernicích v derby přivítají Spartu.