3:2
(2:1)
2. kolo, 30. 7. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
​Slávistická juniorka vstoupila do nové sezony výhrou 3:2 nad Plzní. Sešívaným se povedl obrat v utkání, když od prvních minut prohrávali po gólu z penalty.

Do zápasu zasáhla řada hráčů z A-týmu. V obraně se představili Michal Frydrych, Lukáš Pokorný a Jaroslav Zelený. Hned ve druhé minutě došlo k faulu ve slávistickém vápně a hostující Kepl poslal Plzeň z penalty do vedení.

Vyrovnání se sešívaní dočkali ve 20. minutě. Ve vápně se k míči dostal Nabijev a z otočky vyrovnal skóre. Slávisté byli aktivnějším týmem a ve 28. minutě se dočkali vedoucího gólu. Testovaný Slanina se uvolnil na pravé straně, do vápna poslal střílený centr, který zužitkoval přesným zakončením opět Farid Nabijev a dokonal obrat v utkání.

V závěru první půle se nejprve dobrý zákrokem prezentoval Martin Vantruba, na druhé straně střílel Vojtěch Šilhan, jehož zakončení chybělo pár centimetrů.

O poločase ze hry odstoupili Jaroslav Zelený a Michal Frydrych. Po hodině hry už vedení Slavie bylo dvoubrankové. Do vápna přišel opět centr z pravé strany, který těsně před gólmanem Valešem zakončil Jan Havránek.

Na straně hostů byl dvakrát neúspěšný Arzberger, na straně Slavie byl blízko hattricku Nabijev, mířil ale těsně vedle. Tři minuty před koncem přeci jen Plzeň snížila na rozdíl jednoho gólu, když se po centru zleva ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Pavlík.

Slávisté si ale závěr utkání pohlídali, nakonec zaslouženě zvítězili 3:2 a úspěšně tak vstoupili do posledního ročníku Juniorské ligy. V příštím kole se svěřenci Pavla Řeháka představí v Mladé Boleslavi.

Hráči odvedli maximum, chválí trenér Řehák

Trenéra Pavla Řeháka první výhra v sezoně samozřejmě těší. „Je to velmi cenné vítězství nad Plzní. Hráči si hrábli na dno sil. V první půli nám hodně pomohli hráči z A-mužstva. Byli jsme domluvení s trenérem Trpišovským na jejich minutáži, takže dostali příležitost i naši hráči,“ vysvětluje trenér juniorky a zároveň asistent u A-týmu.

Pavel Řehák kmenové hráče juniorky pochválil. „Myslím si, že to také zvládli, i když nějaké taktické chyby se tam vyskytly, ale v tropickém počasí hráči odvedli maximum,“ těší kouče, který si cení obratu ve skóre.

„Zvlášť v tomto počasí. Hráče jsem pochválil, že to ještě do poločasu otočili. Utkání jsme po těžké přípravě, kdy jsme hráli proti druholigovým soupeřům, zvládli. O to více si toho cením,“ zakončil kouč.