Kanonáda poslala Slavii do čtvrtfinále poháru | SK Slavia Praha

Kanonáda poslala Slavii do čtvrtfinále poháru

7:0
(4:0)
Pohár, 26. 10. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - Litoměřicko
Branky: <b>Branky:</b> 10., 12. a 20. Mešanovič, 41. Mingazov, 62. van Kessel, 70. Železník, 89. van Buren<br> <b>ŽK:</b> Grunert, Suchý (LIT) <b>Rozhodčí:</b> Adámková - Koval, Kříž
PRAHA/EDEN ARENA - Čistý hattrick pro Mešanoviče, gól po návratu pro Železníka, krásná branka Mingazova nebo zásahy pro van Kessela i van Burena. To vše nabídlo osmifinále Mol Cupu, ve kterém Slavia přehrála třetiligové Litoměřicko 7:0 a zajistila si tak pokračování v soutěži.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu patřila bez debat Murisi Mešanovičovi. Bosenský útočník poslal Slavii do vedení už po necelých deseti minutách, kdy na malém vápně umístil do sítě Mihalíkův přízemní centr. Jen dvě minuty na to se Mešanovič opřel na velkém vápně pro změnu do Mikulova centru a přidal svoji druhou branku.

Hattrick Mešanovič dokonal přesně ve 20. minutě, když si na přední tyči naskočil na Jablonského centr z rohu a hlavou poslal míč mezi brankovou konstrukci a gólmana Pechatého.

Hosté se k ohrožení Martina Berkovce ve slávistické bráně mohli dostat po půlhodině hry, kdy se prudký centr z pravé strany dostal na velké vápno k Lukáši Křečkovi, ten ale svou ránu z první opřel jen do před sebou stojícího Frydrycha.

Ve 33. minutě šli slávisté v protiútoku čtyři na jednoho. Mihalík našel na penaltovém puntíku Jasmina Ščuka, ten ale svoji střelu z voleje poslal vysoko nad litoměřickou branku. O malou chvíli později se hosté dožadovali penalty po tvrdším zákroku na Šimkovského, rozhodčí Adámková ale pokutový kop nenařídila.

I druhou půli začala Slavia velkou šancí, když nový muž na hřišti van Buren přetlačil obránce a zblízka proti němu musel vytáhnout perfektní zákrok gólman Pechatý. Mingazovovu dorážku pak zblokovala obrana a Ščukův pokus zpoza velkého vápna proplachtil jen těsně vedle pravé tyče.

V 54. minutě se k Mingazovově vyražené střele dostal opět van Buren, přes ležícího gólmana ale poslal míč vysoko nad branku. Pět minut na to pak gólmana hostů z pravé strany přeloboval Mihalík, jeho pokus ale zastavila vzdálenější tyč.

Na 5:0 tak zvýšil až po 61 minutách hry Gino van Kessel. Van Buren podržel balon na středu hřiště, našel na pravé straně Mihalíka, ten posunul míč před bránu a van Kessel nadvakrát propálil litoměřického gólmana.

Šestý zásah přidal uzdravený Lukáš Železník, který v 70. minutě na zadní tyči umístil do odkryté brány van Kesselův křížný pas.

V závěru zápasu se do několika nebezpečných příležitostí dostali i hosté. V té nejnadějnější měl volný prostor ke střele Kolmistr, z velkého vápna ale pálil mimo. O chvíli později se pak se Šimkovským skvěle vrátil Ngadeu a zastavil jeho pokus. Na druhé straně se pro změnu dvakrát proti Mihalíkovi zaskvěl brankář Pechatý, když nejprve vykopl jeho přízemní střelu a o chvíli později vyboxoval i hlavičku na vzdálenější tyč.

Konečnou podobu – 7:0 – tak dal výsledku až minutu před koncem Mick van Buren. Ten dostal krásný pas za obranu, udělal kličku gólmanovi a pohodlně poslal balon do odkryté branky.

Sešívaní tak v pohodě přešli přes osmifinále MOL Cupu a na jaře budou v soutěži pokračovat dál. Jisté je, že nenarazí na Spartu ani na Plzeň, oba silné prvoligové týmy totiž v osmifinále vypadly.