MOL Cup: Obrat proti Velvarům řídil Stanciu | SK Slavia Praha

MOL Cup: Obrat proti Velvarům řídil Stanciu

2:4
(2:0)
3. kolo, 22. 9. 2021, Hřiště Velvary
FC Slovan Velvary - SK Slavia Praha
Slávisté v MOL Cupu narazili na třetiligové Velvary, které po poločase senzačně vedly 2:0. Slávisté ale zápas otočili v druhé půli a postupují, hattrickem se blýsknul Stanciu.

Třetiligové Velvary zažily fotbalový svátek, ve 3. kole MOL Cupu jim los přidělil Slavii, která na půdě třetiligového soupeře vyrukovala v silné sestavě. Od první minuty vyběhl například Nicolae Stanciu, Lukáš Masopust nebo Michael Krmenčík. Premiéru zažil brankář Antonín Kinský a devatenáctiletý stoper František Matys, který nastoupil ve středu obrany po boku Madse Emila Madsena.

K prvnímu zakončení se dostaly Velvary, Kafka ale v dobré příležitosti před Kinským přestřelil. V deváté minutě byli blízko první brance slávisté, rohový kop Nica Stancia posunul Stanislav Tecl na hlavu Madse Emila Madsena, kterému ve skórování první branky ve Slavii zabránila tyč.

O dvě minuty později napřáhl zpoza vápna Nicolae Stanciu, ale jeho přízemní ránu lapil pozorný brankář domácích. Ve třinácté minutě šli do vedení Velvarští, František Matys podskočil vysoký míč a Vopat křížnou ránou do pravého horního rohu dal vedení domácím. Hlasatel z amplionu zahlásil: „Historický okamžik pro Slovan Velvary!“

A to nemuselo být všechno, domácí devítka Vopat se o pár minut později objevil v další nadějné příležitosti, ale tentokrát pálil vedle. Slávisté měli sice velkou horní převahu, ale Velvary pečlivě bránily a čekaly na rychlé brejky. Sešívaní kombinovali kolem šestnáctky domácích, ale ve vápně ne a ne přijít dobrá finální přihrávka.

Deset minut před přestávkou stále vedli hráči domácího týmu, zvrátit zápas se po centru Oscara snažil Peter Olayinka, jeho pokus hlavou ale skončil pouze v rukavicích připraveného Měsíčka. A bylo hůř, dobře hrající Vopat unikl obraně a František Matys ho nedovoleně zastavil ve vápně, což znamenalo penaltu pro Velvary. Ze značky pokutového kopu zvýšil střelou do levého horního rohu Tenkl, Antonín Kinský marně skákal na druhou stranu. Těsně před poločasem po přenesení hry od Madse Emila Madsena pálil Standa Tecl bohužel jen do náruče připraveného brankáře domácích. O půli se tak do kabiny šlo za dvoubrankového vedení domácích.

Do druhého poločasu trenér Jindřich Trpišovský trojnásobně vystřídal, Františka Matyse nahradil Ibrahim Traoré a do středu obrany se zatáhl Daniel Samek a Lukáš Masopust. Na hřiště šel o poločase místo Petera Olayinky uzdravený Srdjan Plavšić a Madse Emila Madsena nahradil Ubong Ekpai.

A krátce po půli slávisté snížili, po závaru ve vápně se na hranici pokutového území dostal míč na nohu Nica Stancia, který se nerozpakoval a v 55. minutě přesnou ránou do pravého horního rohu snížil na 1:2.

O dvě minuty později poslal Nico Stanciu míč ze standardní situace nedaleko rohového praporku přesně na hlavu Ibrahima Traorého, který srovnal na 2:2. O tři minuty později dokonali slávisté obrat! Z pokutového kopu přidal svoji druhou branku v utkání Nico Stanciu.

Po obratu slávisté diktovali tempo hry, ale z nadějných pozic Stanciu ani Krmenčík další branky nepřidali. Osm minut před koncem si debut v sešívaném áčku odbyl sedmnáctiletý útočník Erik Biegon. Hráči Velvar se podobně jako v prvním poločase snažili hrozit z rychlých protiútoků, ale obměněná stoperská dvojice složená z Lukáše Masopusta a Daniela Samka všechny brejky domácích zastavila.

V posledních vteřinách zápasu z přímého kopu ještě pečetil pohárový obrat z přímého kopu Nicolae Stanciu, který zkompletoval hattrick!

Domácí po heroickém výkonu zejména v prvním poločase sahali po senzačním postupu, ale slávisté kanonádou v druhém poločase utkání otočili a po výhře 4:2 postupují přes Velvary do dalšího kola MOL Cupu.