Mešanovič! Výhru v Karviné zařídil bosenský střelec | SK Slavia Praha

Mešanovič! Výhru v Karviné zařídil bosenský střelec

1:2
(1:1)
23. kolo, 8. 4. 2017
MFK Karviná - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky: </b>36. Wágner (pen.) – 12. Mešanovič, 80. Mešanovič<br> <b>ŽK: </b>Jovanovič,Eismann, Košťál – Ščuk, Pavlenka, Mingazov, Barák<br> <b>Rozhodčí: </b> Orel – Koval, Kubr<br>
KARVINÁ - Trenér Jaroslav Šilhavý udělal oproti poslednímu zápasu dvě změny, obě byly vynucené. Kvůli žlutým kartám chyběl Josef Hušbauer, místo kterého byl v základní sestavě Jasmin Ščuk. Ze zdravotních důvodů pak nemohl nastoupit Milan Škoda, jehož nahradil Muris Mešanovič a svou úlohu zvládl na výbornou. Dvěma góly totiž zařídil Slavii vítězství na půdě nebezpečné Karviné.
Přítomní diváci se hned od úvodu nenudili, během první pětiminutovky se dostal dvakrát ke střele domácí Jan Šisler, poprvé byla jeho střela tečována, podruhé mířil mimo tři tyče.

Slavia ohrozila branku domácích zásluhou Antonína Baráka, který byl faulován na středu hřiště, následnou standardní situaci sám zakončil střelou na přední tyč, brankář Laštůvka však jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 11. minutě svým důrazem vybojoval míč Muris Mešanovič, přihrál ho Michalu Frydrychovi, který si míč elegantně nadzvedl a krásným zakončením protáhl brankáře Laštůvku.

Sešívání se mohli radovat o minut později! Jan Sýkora centroval ze standardní situace, k hlavičce se nejprve dostal Michael Lüftner, míč do branky poté dotlačil
Muris Mešanovič – 1:0!

Slavia kontrolovala hru a držela míč na soupeřově polovině, do zakončení se dostali Antonín Barák nebo Jaromír Zmrhal, ovšem ani jeden střelecký pokus neznamenal změnu skóre.

Ve 36. minutě se dočkali domácí dočkali vyrovnání. Podle názoru hlavního rozhodčího Orla Simon Deli ve vápně fauloval domácího Janečku a sudí nařídil pokutový kop. Ten domácí útočník Tomáš Wágner proměnil.

Ve 40. minutě se zaskvěl brankář Jiří Pavlenka, když chytře vychytal samostatný nájezd Tomáše Wágnera. Utkání na novém stadionu v Karviné doprovázela skvělá atmosféra, týmy hlasitě podporovaly oba fanouškovské tábory.

Do druhého poločasu nahradil zraněného Jana Sýkoru Stanislav Tecl. A právě nový hráč na hřišti připravil další příležitost pro Antonína Baráka, reprezentační záložník dostal od Stanislava Tecla přesnou zpětnou přihrávku, jeho zakončení však obrana zblokovala. Slavia stupňovala svůj tlak, v na hranici vápna se dostal k odraženému míči Michal Frydrych, svou střelu levačkou však poslal nad branku. O minutu později se opřel do střely Jasmin Ščuk, jehož zakončení bylo tečováno mimo branku.

Rozhodující moment utkání přišel v 80. minutě. Barákův centr z levé strany přiklepl Stanislav Tecl k Murisu Mešanovičovi a bosenský střelec patičkou přidal svůj druhý gól!

Domácí se v závěru utkání snažili o vyrovnání, ovšem žádné zakončení už nevedlo k vážnému ohrožení branky Slavie. Sešívaní tak vezou z Karviné všechny tři body!

Slavia se s Karvinou utká znovu již ve středu 12. 4. od 18:45, tentokrát v rámci domácího poháru