Mistrovskou sezonu uzavřela remíza v derby | SK Slavia Praha

Mistrovskou sezonu uzavřela remíza v derby

0:0
(0:0)
N5, 8. 7. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Mistrovskou sezonu 2019/20 uzavřelo 296. derby, ve kterém si sešívaní vypracovali spoustu šancí, zůstaly ale neproměněny.

První poločas letošního posledního duelu sešívaných v rámci FORTUNA:LIGY začal pořádně zostra. Na hráčích bylo od začátku vidět, že byť je soutěž rozhodnutá, derby je zcela výjimečný zápas, v němž pořadí v tabulce nehraje žádnou roli. Od první minuty to na hřišti jiskřilo, ale do šancí se v úvodu dostávala jen Slavia.

V první velké příležitosti se červenobílí ocitli už v 7. minutě zápasu. Sparta zaváhala v obraně, čehož využil osvědčený nahrávač Nico Stanciu a za obranu poslal Standu Tecla. Ten ještě dobře míč potáhnul, pod sebou našel Lukáše Masopusta, ale těsně před střelou mu po balonu nohou sáhnul Hancko.

Ještě větší šanci na vstřelení branky měli slávisté o sedm minut později a znovu u toho byl čerstvě nejlepší záložník letošního ročníku Nico Stanciu. Nádherně si poradil s obránci na levé straně a pod sebou našel úplně volného Vladimíra Coufala. Jeho střela ovšem orazítkovala jen břevno branky.

Po divokém začátku se následně hra trochu uklidnila a nutno říci, že se do šancí dostávaly oba celky. Na sparťanské straně to byl především aktivní Tetteh, za sešívané se v šanci objevil Tomáš Holeš. Velkou příležitost měl po signálu ze standardní situace i Masopust, ale jeho střelu se obráncům Sparty podařilo zneškodnit. I proto se šlo v poločase do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá půle se pak nesla v podobném duchu, jako první poločas. Hra měla stále spád a Slavia si tvořila šance poměrně jednoduše. Největší měl Lukáš Masopust, ke kterému se míč dostal po rohovém kopu. Branka z toho ale nepadla, Heča byl připraven. Po pěkné akci středem hřiště zakončoval Nico Stanciu, také tentokrát jeho střelu Heča vyrazil.

Velká příležitost přišla po centru Petra Ševčíka, kdy se do vzduchu skvěle pověsil Standa Tecl, jeho povedená hlavička se ale od břevna odrazila do tyče a následně zpět do hry. V závěrečné desetiminutovce byla hra hodně kouskována a další šance už nepřicházely. V nastavení přišel ještě do hry Peter Olayinka, který se vrátil po zlomenině nohy. Svůj návrat oslavil stylově, hne při prvním kontaktu nasadil housle Štětinovi.

V nastavení měli sešívaní velkou šanci, kdy se ke střele ve vápně dostal Ibra Traoré, jeho ránu ale obrana zblokovala, míč se odrazil ke štěstí hostů na jejich kopačky.

Sešívaní tak uzavřeli skvělou sezonu remízou v derby, ve kterém si vytvořili mnohem více nebezpečných šancí než soupeř z Letné. Oslavy tak mohly vypuknout!