0:2
(0:0)
přát., 7. 2. 2020, Alcantarilha, Portugalsko
SK Slavia Praha - Brøndby IF
Velmi omladěná sestava sešívaných podlehla i přes výborný výkon Jakuba Markoviče Brøndby IF poměrem 0:2.

Sešívané tentokrát na hřišti reprezentovala netradiční sestava, kterou trenér Jindřich Trpišovský zvolil, aby viděl v akci i mladší hráče, což před soustředěním avizoval. V základní jedenáctce se proto objevilo hned pět hráčů, kteří věkem nepřesáhli hranici dvaceti let, tedy brankář Jakub Markovič, stoper David Zima, obránce Jakub Křišťan, záložník Daniel Kosek a Brazilec João Felipe.

První půle bohužel mnoho šancí na straně Slavie nepřinesla a hráči v černých venkovních dresech proti Brøndby spíše bránili. Dánský klub si proti omlazené Slavii odbyl generálku na jarní část ligy. I proto byl nejvýraznější postavou prvního dějství mladý brankář Jakub Markovič, který se vyznamenal skvělými zákroky a své spoluhráče několikrát zachránil.

Slavia měla naopak šancí jen poskrovnu. Hned v úvodu šel z levé strany dobrý centrovaný míč do velkého vápna, který našel Petara Musu. Ten si ovšem s míčem v dobré pozici neporadil. Stejný hráč pak ve 41. minutě utíkal prakticky z vlastní poloviny mezi obránci přímo na bránu Brøndby, ale v rozhodující chvíli mu míč utekl. I proto se oba týmy po první půli rozešly smírným výsledkem 0:0.

Druhý poločas začal šancí Slavie, Daniel Kosek si naskočil na centr Jakuba Křišťana, ale ani tahle spolupráce dvou mladíků branku nepřinesla. Bohužel, to se nedá říct o šanci Brøndby, které šlo zásluhou Mrázovy střely v 52. minutě do vedení 1:0.

Sešívaní ale jinak v druhé půli zlepšili pohyb i kombinaci, kterou řídili aktivní Oscar Dorley a Patrik Hellebrand. Čerstvou krev vnesli na hřiště i střídající Júsuf a Adam Toula.

Ani přes aktivnější výkon se ovšem Slavii gól vstřelit nepodařilo. Proti čtvrtému týmu dánské ligy si hráči větší šance nevytvořili. Naopak. V samém závěru ještě Brøndby dokázalo svůj náskok navýšit na 2:0, když Tibbling využil zaváhání obrany.