Na severu bez branek: Slavia remizovala v poháru s Varnsdorfem | SK Slavia Praha

Na severu bez branek: Slavia remizovala v poháru s Varnsdorfem

0:0
(0:0)
4. kolo - Poh., 5. 10. 2013, V Kotlině
FK Varnsdorf - SK Slavia Praha
Branky: <b>ŽK:</b> Nitrianský (SLA)<br> <b>Rozhodčí</b> Lerch – M. Kovařík, Urban
VARNSDORF/STADION V KOTLINĚ - Slávisté vezou z prvního zápasu osmifinále Poháru České pošty z Varnsdorfu bezbrankovou remízu. Sešívaní přežili několik stoprocentních šancí domácích, v největší šanci Slavie trefil Juhar břevno.
Slavia začala utkání katastrofálně a jen fantastický zákrok Radka Černého po minutě hry ji uchránil od inkasované branky. Po autovém vhazování se domácí Volf prokličkoval z pravé strany až před branku, kde stanul tváří v tvář Radkovi Černému, náš gólman ale jeho střelu skvěle vychytal.

V osmé minutě zahodil domácí Varnsdorf další tutovku. Nevesovu riskantní kličku vystihl Rudnytskyy a postupoval sám na naši branku, na poslední chvíli mu ale míč skvělým skluzem ukopl Martin Dobrotka. Hned z dalšího útoku se k první velké šanci dostala Slavia, Škoda přebral za obranou chytrou kolmici a poslal míč podél gólmana Fendricha, jen o centimetry při tom minul vzdálenější tyč varnsdorfské branky.

Po divokém úvodu se hra trochu zklidnila, míč ale měli na kopačkách spíše domácí hráči a slávisté se nemohli dostat k větší šanci. Ve 25. minutě vypadal slibně závar před domácí brankou, jak Škodovu, tak Gecovovu střelu ale zastavili obránci.

Největší šance Slavie přišla ve 29. minutě. Škoda zpracoval ve vápně dlouhý balon a když se mu nepodařilo vystřelit, posunul za sebe na Juhara. Následná střela našeho záložníka skončila na břevně Fendrichovy branky.

Poslední velká příležitost první půle přišla ve 30. minutě a opět si ji na své konto připsal domácí Varnsdorf. Míč se z pravé strany dostal do našeho vápna, kde ale zcela volný hráč domácích prováhal vhodný moment ke střelbě a následný pokus mu zablokovala naše obrana. Míč se ale odrazil k pravé tyči, kde ho Rudnytskyy ve skluzu poslal metr nad.

Druhý poločas přinesl o poznání méně šancí, míč měli ale na kopačkách častěji domácí hráči. V 61. minutě měl Radek Černý problémy s nepříjemnou standardkou domácího kapitána Kotiše, nakonec ale stačil míč nadvakrát zkrotit. O deset minut později se k ráně z pětadvaceti metrů dostal střídající Mikinič, Černý ale jeho pokus mířící do šibenice vyrazil na roh.

Poslední vzrušení před naší brankou přinesla 74. minuta, kdy měli po Dobrotkově faulu domácí možnost kopat přímý kop z hranice velkého vápna, Matěj Kotiš ale poslal míč metr nad břevno. Slávisté se ve druhé půli na dostřel domácí branky nedostávali. Jednou z mála výjimek byla akce z 82. minuty, ve které hledal Lička obloučkem za obranu volného Nitrianského, tomu byl ale odmáván ofsajd.

První utkání 4. kola domácího Poháru České pošty tak skončilo v severočeském Varnsdorfu bez branek. Odveta je naplánovaná na 30. října na domácím stadionu v Edenu.