Na úvod jara prohra s Bohemians | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
21. kolo, 16. 2. 2020, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
V prvním utkání jara nastoupili sešívaní na hřišti Bohemians. Domácí v duelu zvítězili 1:0 díky trefě Jana Vodháněla.

Premiérový soutěžní start v červenobílém dresu si v duelu na půdě Bohemians připsal Petar Musa. Ve stoperské dvojici pak nastoupil vedle Ondřeje Kúdely Michal Frydrych, ve středu pole pak spolu s Petrem Ševčíkem a Ibrahimem Traorém naskočil Lukáš Provod.

Hned ve druhé minutě se ke střele dostal Petar Musa, který se prodral k míči po dobré práci Ibrahima Traorého, povedená střela chorvatského útočníka ale branku těsně minula. Na druhé straně se do příležitosti hnal Matěj Pulkrab, který už postupoval sám na Ondřeje Koláře, skvěle se ale vrátil Ondra Kúdela a na poslední chvíli parádním skluzem střelu Pulkraba zastavil.

Ve 27. minutě přezkoumával VAR souboj ve vápně sešívaných, konkrétně po souboji s Ibrahimem Traorém skončil na zemi Daniel Köstl, penalta se ale nepískala. Do dalšího zakončení se v sešívaném dostal Petar Musa, který se na přední tyči protlačil k centru Lukáše Maspousta, Le Giang byl ale připraven.

V závěru prvního poločasu hlavičkoval po centru Vladimíra Coufala Petar Musa, tentokrát hlavičkoval mimo branku. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Úvod druhého poločasu se odehrával převážně na půlce soupeře, k větším šancím se ale sešívaní nedostali. Velkou šanci měli naopak domácí, kdy po centru Davida Bartka hlavičkoval David Puškáč, v dobré pozici na zadní tyči ale bránu minul.

V 70. minutě šli domácí do vedení. Rozehrávku Michala Frydrycha vystihli napadající hráči Bohemians, po centru Petra Hronka se následně k míči dostal Jan Vodháněl, který doklepl míč do odkryté branky.

Srovnáno mohlo být v 80. minutě, kdy si na centr Nicolae Stanciua naskočil Michal Frydrych, svou hlavičku ale poslal mimo tři tyče.

V 81. minutě byl opět ve hře VAR, kdy posuzoval zákrok vyběhnutého Ondřeje Koláře proti střele Jana Vodháněla, podle videorozhodíčho se o hru rukou nejednalo. Parádní ranou se v další příležitosti prezentoval Nicolae Stanciu, jeho střela před brankářem Le Giangem zaplavala, brankář Bohemians však míč vyrazil.

Velkou příležitost měl v závěru Petar Musa, jehož zakončení ale zastavila tyč. Po dalším centru zakončoval na zadní tyči mimo Stanislav Tecl. V nastavení pak ještě Ondřej Kolář vychytal šanci Nečase. A protože se v poslední minutě čtyřminutového nastavení neujala ani střela Nicolae Stanciu, skončil zápas výhrou Bohemians 1:0.