Nad Karvinou vítězíme 2:0, trefil se i Škoda | SK Slavia Praha

Nad Karvinou vítězíme 2:0, trefil se i Škoda

2:0
(0:0)
18. kolo, 1. 12. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - MFK Karviná
V první adventní neděli přivítala Slavia na svém stadionu v Edenu Karvinou, která v tabulce FORTUNA:LIGY drží poslední, šestnácté místo. Sešívaní nakonec zvítězili 2:0.

Utkání osmnáctého kola FORTUNA:LIGY mezi Slavií a Karvinou mělo od začátku jasného papírového favorita, protože se proti sobě postavil první a poslední celek soutěže. Sestava sešívaných ale oproti nejtěžším utkáním mnoho změn nedoznala. Za největší lze považovat umístění Ladislava Takácse do stoperské dvojice, kde nahradil Michala Frydrycha. Na hrot si pak stoupnul Mick van Buren.

Úvodní hvizd v Edenu proběhl do mrazivé atmosféry, ale hned po něm bylo jasné, kdo bude diktovat tempo utkání. Sešívaní se snažili ihned držet míč a už ve čtvrté minutě měli i velkou šanci načít gólový účet. Po pěkné kombinaci mezi Petrem Ševčíkem, Nicem Stanciem a Josefem Hušbauerem se poslední jmenovaný dostal k zajímavé střele, která ovšem skončila jen na tyči brány Martina Pastornického.

Sešívaní pak i nadále drželi míč, ale dalším velkým příležitostem bránily časté nepřesnosti ve finální i předfinální fázi. Šanci na vstřelení branky měl ve 25. minutě ze standardní situace zahrávané Josefem Hušbauerem Mick van Buren, jeho hlavička ovšem mířila vedle. O pět minut později zase Jan Bořil z hranice penalty neprostřelil klubko hráčů.

Karviná, která v minulém kole sebrala body i druhé Plzni, v Edenu předváděla, proč tomu tak bylo. Dobře bránila a dostupovala sešívané a do kabin se tak po pětačtyřiceti minutách putovalo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli Slavia začala pomalu stupňovat svůj tlak a donutila Karvinou k výrazné pasivitě. Výrazné varování pro ni mohla být už šance Jana Bořila, který se dobře na zadní tyči dostal k centru Nica Stancia, bohužel byl ale v tak velkém úhlu, že bylo těžké Pastornického prostřelit.

Prvního úspěchu v podobě branky se fanoušci v Edenu dočkali až v 63. minutě utkání. Po faulu přibližně 4 metry za velkým vápnem nařídil rozhodčí Dubravský volný přímí kop, k jeho exekuci se postavil Nico Stanciu a míč posadil přesně na hlavu Ladislava Takácse, který si připsal premiérovou ligovou branku za Slavii a poslal ji do vedení 1:0.

V tu dobu už po hřišti běhal i Milan Škoda, sešívaná legenda, která si proti Karviné připsala svůj 300. ligový start a rovněž se mohla i gólově prosadit. Nejprve však Milan Škoda tváří v tvář Pastornickému neproměnil a posléze střelou z velkého vápna orazítkoval břevno. V 70. minutě utkání pak Eden propukl v radost podruhé, když míč za záda brankáře dostal Josef Hušbauer. Jeho branku ovšem odvolal VAR kvůli ruce střídajícího Lukáše Provoda.

Sešívaní pak ke konci druhé půle drželi po většinu času míč, kombinovali a Karvinou prakticky přikovala v jejím pokutovém území. Bohužel, ani přes velké množství střel se nedařilo Pastornického překonat, postupně si na něm vylámali zuby Nico Stanciu i Josef Hušbauer.

V samotném závěru utkání nakonec přišla velká chvíle jubilanta Milana Škody! Po opakovaně zahrávané penaltě nakonec sešívaný kanonýr zvýšil na konečných 2:0 a přidal svoji 91. branku v ligové kariéře.