0:0
(0:0)
LM, 29. 7. 2009
FC Sheriff Tiraspol - SK Slavia Praha
Branky: <b>ŽK:</b> Franca. <b>Rozhodčí:</b> Kelly - Douglas, Hennessy (všichni Ir.). <b>Diváci:</b> 10.820.
TIRASPOL – Slavia si v rámci třetího předkola Ligy mistrů veze z moldavského Tiraspolu bezbrankovou remízu. Domácí byli sice po celý zápas nebezpečnější, šance si vytvořili hlavně ve druhé půli, sešívaní ale dokázali tlaku odolat a o postupu se rozhodne za týden v Edenu....

V prvním poločase byli rychlejší a aktivnější hráči domácího týmu. V 19. minutě se jim navíc povedlo dostat míč za záda gólmana Hanuše. Diedhiou ale podle rozhodčího nabíhal z ofsajdu, branka tudíž nebyla uznána.

Slavia se do největší šance dostala těsně před koncem poločasu. Na Vlčkův centr si nabíhali Milan Černý a Janda, nakonec míč zasáhl druhý jmenovaný, namířil jej ale mimo branku.

Po přestávce měli více ze hry opět hráči domácího celku. V 73. minutě zasáhl výtečně proti Mamahově střele nováček v naší brance Hanuš, který dostal přednost před Martinem Vaniakem. O pět minut později zazvonil míč z nohy Arbanase o tyčku a v 80. minutě Corneencov hlavou jen těsně přestřelil.

Slavia se dostala jen k dalekonosným střelám, Hloušek i Čelůstka mířili ale do nárče gólmana Tiraspolu.

Na pozápasové tiskové konferenci hodnitil utkání asisten trenéra pan Pavel Řehák: “Hráli jsme venkovní pohárové utkání s výsledkem 0:0. Ze začátku byla znát na pár hráčích nervozita, takový zápas hráli taky poprvé. Důležité je, že jsme v prvním poločasu dvojzápasu uhráli nulu vzadu. Chtěl bych vyzdvihnout obrannou fázi mužstva, zejména bezchybnou hru obou stoperů. Za nimi navíc dostal šanci mladý Hanuš, na mužstvo působil klidným dojmem, svoji roli určitě splnil. Naopak od středové řady jsme čekali víc kreativity směrem dopředu, hodně míču jsme ale ztratili, a proto jsme si ani, kromě jedné situace, nevypracovali jasnou příležitost.”

“Kolem 70. minuty se nám chvíli zdálo, že domácím ubývají síly a mohli bychom se dostat navrch. Velmi bouřlivé ale zároveň korektní obecenstvo ale hnalo svoje mužstvo do útoku a tak jsme museli bojovat o výsledek až do poseldní minuty. Věřím, že v domácím prostředí pomůžou zase diváci nám a že to zvládneme,” doplnil na závěr Paval Řehák.

Trenér domácího celku  Leonid Kučuk hodnotil zápas následovně: "Bylo to utkání,  které by rozhodl jeden gól. My jsme ho dali, ale neplatil. Hráči splnili moje pokyny, s výkonem týmu jsem spokojený. O postupujícím se rozhodne v Praze, také na toto utkání se musíme stejně dobře připravit."