0:0
(0:0)
LM, 1. 8. 2007
MŠK Žilina (SVK) - SK Slavia Praha
Branky: ŽK: Pečálka - Aračič, Šenkeřík, Šmicer. ČK: Aračič. Rozhodčí: Ingvarsson - Petersson, Nilsson.
ŽILINA - První utkání druhého předkola LM v Žilině skončilo bez branek. V typické pohárové bitvě vyprodaný stadion viděl řadu šancí, žádný z hráčů však nedokázal míč poslat do sítě.
ŽILINA - První utkání druhého předkola LM v Žilině skončilo bez branek. V typické pohárové bitvě vyprodaný stadion viděl řadu šancí, žádný z hráčů však nedokázal míč poslat do sítě. Domácí měli v prvním poločase převahu, jejich největší šanci neproměnil Porázik. Nejlepší střeleckou pozici měl Vlček. Slavia po přestávce vyrovnala hru, v nadějné pozici byl znovu náš kapitán, Kociaka však nepřekonal. Svoji soutěžní premiéru si odbyl Vladimír Šmicer, který naskočil do druhého poločasu. Slavia dohrávala o deseti, když byl v závěru po druhé žluté kartě vyloučen Ante Aračič. Odveta se hraje za týden v Praze.

„Byl to pro nás těžký vstup do sezony, v prvním poločase jsme nebyli příliš odvážní směrem dopředu, navíc jsme ztráceli snadno míče na vlastní polovině, to pomáhalo Žilině získávat převahu," zhodnotil střetnutí trenér Slavie Karel Jarolím.

„Po přestávce jsme vyztužili zálohu, měli jsme i nadějné situace, kdy jsme mohli skórovat, Vlčkovi ale chyběl v zakončení důraz. Výsledek je do odvetný ošidný, přestože je pro nás asi příznivější. O postupu se rozhodne v Praze," dodal náš kouč.

„Jediné, co mohu svým hráčům vytknout, je to, že jsme nevstřelili branku. Nechybělo nám správné nasazení, v koncovce jsme ale postrádali klid. Na Slovensku nehraje tak disciplinované mužstvo jako Slavia. Pokud vstřelíme v Praze branku, budeme mít díky tomuto výsledku velkou výhodu," uvedl trenér Žiliny Pavel Vrba.