O vítězství nad Sigmou rozhodl v první půli Olayinka | SK Slavia Praha

O vítězství nad Sigmou rozhodl v první půli Olayinka

1:0
(1:0)
3. kolo, 27. 10. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Slávisté i přes velkou převahu vytěžili z dohrávky 3. kola FORTUNA:LIGY se Sigmou Olomouc jediný gól, o který se v úvodu utkání postaral Peter Olayinka. Mrzet je to ale nemuselo, další branka nepadla a tři body zůstaly v Edenu.

První emoce odloženého 3. kola FORTUNA:LIGY proti Sigmě Olomouc přinesl už moment před zahájením rozcvičky, kdy se kompletní kádr A-týmu přišel fanouškům omluvit za nepovedenou děkovačku v Českých Budějovicích. Na toto gesto, které fanoušci přijali a reagovali potleskem, navázali sešívaní i pozitivním vstupem do zápasu, do kterého v základu nastoupil Aleš Mandous a po zranění se vrátili i Jakub Hromada s Petrem Ševčíkem.

Už v 5. minutě vystihl Peter Olayinka přihrávku směrovanou na gólmana hostí od stopera Poulola, který si předtím dával přednost s Hubníkem. Před Macíkem zachoval klid, chytrým lobem ho kolenem překonal a mohl jít slavit – 1:0 pro Slavii!

Na konci 10. minuty mohlo být ještě veseleji. Skvěle hrající Peter Olayinka obral Sigmu na půlce o balon, narazil si s Janem Kuchtou a rozjel nebezpečný brejk. Před vápnem vysunul do strany Alexandera Baha, který obratem vracel na zadní tyč Ivanu Schranzovi. Ten hlavou míč předložil na brankovou čáru Janu Kuchtovi, který rozvlnil síť. Akce oslavami neskončila, rozhodčímu totiž neuniklo ofsajdové postavení Ivana Schranze.

Bohužel pro nigerijského křídelníka se jednalo o jeho poslední akci v utkání, o chvíli později musel být vinou zranění střídán Ondřejem Lingrem. Ten do utkání vstoupil ve velkém stylu, kdy už po několika minutách rozvlnil tvrdou ranou z úhlu Macíkovu síť. Rozhodčí ale už podruhé v zápase předčasně ukončil slávistické oslavy kvůli ofsajdu. Tentokrát se v něm nacházel na začátku akce Jan Kuchta.

Slávisté v první půli Sigmu přehrávali a zdálo se, že góly jsou jen otázkou času. Další velkou příležitost ke skórování si vytvořili ve 38. minutě, kdy Ivan Schranz utekl po levé straně obraně a ve vápně míč předložil Janu Kuchtovi. Sešívaný útočník ale ve skvělé příležitosti přestřelil.

Své zaváhání mohl napravit po změně stran. Alexander Bah vedl přímočarý brejk, našel Jana Kuchtu precizní průnikovou přihrávkou, a ten tak mohl pokračovat sám na gólmana. Jeho následné zakončení levačkou ale vzdálenější tyč jen o kousek minulo. V 57. minutě neskóroval ani Ivan Schranz, který vysoko přestřelil.

Postupem času se tlak stupňoval. Oscar Dorley centrem z levé strany posadil míč na hlavu Jana Kuchty, který ale Macíka nepřesnou hlavičkou neprověřil. V 68. minutě musel v ojedinělé situaci Slavii podržet Aleš Mandous, vytasil se pohledným zákrokem proti ráně Daňka ze střední vzdálenosti.

Definitivně rozhodnout mohl v 83. minutě Michael Krmenčík, který naskočil do hry z lavičky. Prudkým přízemním centrem z pravé strany jej našel na malém vápně Alexander Bah. Český reprezentant ale jen nastřelil připraveného Macíka. Úspěšnější nebyl ani o minutu později, kdy jej ve vápně do střelecké pozice vysunul Lukáš Masopust.

Sešívané jejich neefektivita v zakončení ale nakonec mrzet nemusela. Olomoučtí Aleše Mandouse v závěru nijak nevystrašili a tři body z odloženého 3. kola FORTUNA:LIGY tak zůstaly v Edenu.

Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského už v neděli, kdy ve šlágru kola přivítá v Edenu lídra tabulky z Plzně.