Oslabená Slavia v poháru končí | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
3. kolo, 3. 9. 2014
FK Viktoria Žižkov - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 33. Bazal, 90. Voltr - 16. Piták (z pen.)<br> <b>ŽK:</b> Podzimek - Piták<br> <b>Rozhodčí:</b> Jech - Wilczek, Fišer
PRAHA/ŽIŽKOV - Rozhodla 90. minuta. Do té doby držela Slavia na Žižkově výsledek 1:1, na branku domácího útočníka Voltra ale už sešívaní nemohli stihnout odpovědět. Po prohře 1:2 tak do další fáze Poháru FAČR bohužel postupuje Viktoria Žižkov.
Realizační tým Slavie stál před těžkou volbou, jak poskládat středeční pohárovou sestavu. Vždyť ve stavu nemocných nebo zraněných bylo hned sedmnáct hráčů sešívaných! Nakonec se tak v základní sestavě odehrály hned tři premiéry. Na levém kraji obrany se představil Ondřej Bejbl, na stoperu vedle Martina Dobrotky další z hráčů juniorky Lukáš Fialka a v útoku poprvé od začátku Dame Diop, který si zatím atmosféru áčka vyzkoušel jen na pár minut v závěru utkání v Teplicích.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a už ve 4. minutě zamířila Podrazkého střela nad břevno jen díky Bejblově teči. V 15. minutě pak Rakovan skvěle vyrazil Reiterovu hlavičku. Byla to tak Slavie, kdo šel za další minutu do vedení. Domácí Folprecht zahrál ve vápně ve skluzu rukou, k penaltě se postavil Karel Piták a střelou do levého růžku s přehledem proměnil.

Hra se vyrovnala, do poločasu ale dokázali domácí srovnat, i když to byl opět slávista, kdo se trefil do sítě. Josef Bazal, který je na Žižkově na hostování, si na velkém vápně narazil s Folprechtem a střelou pod břevno překonal Rakovana. Hned vzápětí mohli jít do vedení opět slávisté, Jakuba Petra ale dvakrát po sobě vychytal gólman Pokorný.

Druhá půle začala brankou v síti Viktorie, Diopův zásah hlavou ale nemohl být uznán pro předchozí ofsajd. Branky mohly ve druhé pětačtyřicetiminutovce přijít na obou stranách, míče ale dlouho létaly mimo nebo se činili oba gólmani. V 58. minutě vyrazil Hejného hlavičku Rakovan na roh, o chvíli později na druhé straně nedosáhl v dobré pozici na balon Piták. V 68. minutě pálil opět Piták těsně vedle, za další čtvrthodinu se opět blýskl Rakovan proti Voltrově střele.

Ve slávistickém dresu došlo ještě ke dvěma premiérám. Před koncem zápasu přišli na hřiště Oskar Fotr a Jakub Zámečník a právě první jmenovaný mohl v 86. minutě rozhodnout, když šel po Baézově přihrávce sám na brankáře, Pokorný ale jeho střelu nohama vyrazil.

Rozhodlo se tak až v 90. minutě a misky vah se bohužel převážily na stranu Viktorie Žižkov. Podzimek našel z levé strany na velkém vápně Radka Voltra a na jeho přesnou střelu k levé tyči neměl Rakovan šanci dosáhnout.

Do další fáze Poháru FAČR tak postupuje Viktoria Žižkov. Oslabená Slavia bude muset čekat na příští sezonu.