2:3
(0:1)
3. kolo, 5. 8. 2013, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Branky: <b>Branky:</b> 68. Petrák, 88. Kisel – 35. Šindelář, 61. Navrátil, 79. Lietava <b>ŽK:</b> Juhar, Škoda – Schulmeister, Lietava, Škerle, Zlámal <b>ČK:</b> 90. Škerle (OLO) <b> Rozhodčí:</b> Příhoda – Filípek, Kříž
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Slavia neprožívá vydařený vstup do sezony. Ani ve třetím kole nepřišlo kýžené vítězství, naopak z domácího zápasu s Olomoucí neberou sešívaní ani bod. Sigmě podlehli 2:3.
Pro Slavii nepříznivý osud zápasu předznamenala už osmá minuta, ve které vyslala Olomouc první vážné varování sešívané obraně. Po centru z přímého kopu se na malém vápně opřel hlavou do míče Dreksa a Radek Černý musel vytáhnout na brankové čáře parádní zákrok, kterým ještě na nějakou dobu udržel číslo v kolonce branek Sigmy na nule. Slavia se k první šanci dostala až ve 27. minutě, kdy si na Kiselův centr naskočil Bortel, hlavou ale zamířil nad.

Ve 35. minutě už šla ale Olomouc do vedení. Po centru z rohového kopu se k hlavičce za malým vápnem dostal Martin Šindelář a poslal balon přesně k levé tyči. Hned po další situaci mohlo být ještě hůř, Falta ale po samostatném úniku trefil pouze tyč.

Do druhé půle poslal trenér Petrouš na hřiště místo Martina Fenina Milana Škodu, více šancí na vyrovnání si ale Slavia nevytvořila. Naopak, v 61. minutě šli do dvougólového vedení hosté. Lietava našel v rychlém brejku centrem z pravé strany Navrátila a ten prostřelil Černého podruhé.

Snížit náskok Hanáků se Slavii podařilo po dalších sedmi minutách. Gólman Zlámal vyboxoval centr z rohového kopu jen před sebe, Škutkovi se ještě nepovedlo procpat míč do sítě, za ním stojící Ondra Petrák ale prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a dal Slavii naději. Ta ale výrazně pohasla za dalších jedenáct minut. Poskakující míč po dlouhém výkopu zkrotil v našem vápně mezi třemi bránícími slávisty Navrátil, přiťukl vedle sebe zcela volnému Lietavovi a ten překonal gólmana Slavie potřetí.

Úžasní fanoušci hnali Slavii dopředu a znovu se podařilo vykřesat naději alespoň na bod v 88. minutě. Karol Kisel si postavil míč k přímému kopu z přibližně 25 metrů a milimetrově přesnou střelou k tyči snížil na 2:3, na zvrat výsledku nebo alespoň vyrovnání bylo ale už pozdě. V 90. minutě ještě viděl červenou kartu olomoucký kapitán Škerle, ani několikaminutovou přesilovku Slavia v gól neproměnila. Po třech kolech má tak na kontě jeden bod a v tabulce ji patří až předposlední patnácté místo.