Podzimní derniera skončila porážkou (Foto) | SK Slavia Praha

Podzimní derniera skončila porážkou (Foto)

3:1
(2:0)
EL, 17. 12. 2009
Lille OSC - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 25. Cabaye, 39. Gervinho, 80. Obraniak – 56. Vlček. ŽK: Balmont – Hubáček, Janda.
LILLE – Slavia má za sebou poslední zápas podzimní sezony. V rámci UEFA Evropské ligy se sešívaní představili na hřišti LOSC Lille, kde domácím nakonec podlehli 1:3.

I přes nepříznivé počasí a obavy pořadatelů byl trávník v dobrém stavu a už od začátku se na něm hrál útočný fotbal. Činili se hlavně domácí hráči. Jejich snaha vyústila v první branku ve 25. minutě, kdy Cabaye obral o míč v pokutovém území Trubilu a následně propálil gólmana Romanovse.

O čtrnáct minut později už to bylo 2:0. Z pravé strany nacentroval Frau a Gervinho na malém vápně překonal Romanovse podruhé. Těsně před poločasem navíc Frau nastřelil tyč.

Slavii se podařilo korigovat výsledek v 56. minutě, kdy se po krásné Grajciarově přihrávce trefil Stanislav Vlček. V 80. minutě dal ale domácím definitivní jistotu Obraniak. Ten krásným obloučkem přesně do šibenice přehodil Romanovse potřetí.

„První dvě branky jsme soupeři doslova darovali. Věděli jsme o kvalitách Lille, vlastními chybami jsme je ale pustili do vedení. To je pak těžké dotahovat,“ začal tiskovou konferenci po zápase trenér Slavie Karel Jarolím

„Naděje nám svitla, když jsme snížili na dva jedna. Pak jsme měli ještě slibnou standardní situaci, kdybychom srovnali, psychická výhoda by byla na naší straně.“

„Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom nevypadli ze zápasového rytmu, ale ty chyby, kterými jsme pustili soupeře do vedení, rozhodně z nějaké přestávky nerezultovaly,“ zakončoval Jarolím.

„Misi jsme splnili, ale nebylo to až tak jednoduché. Slavia na tom byla fyzicky lépe, nakonec se nám vyhrát ale podařilo. Věděli jsme, že sem Slavia nepřijede s tím, že zápas prohraje. Janovu ani Valencii se je v Praze nepodařilo porazit, to hovoří za vše,“ řekl k zápasu trenér Lille Rudi Garcia

„Užíval jsem si to, byla to nádhera před tolika diváky. Jen je škoda, že nevyšel ten výsledek,“ posteskl si debutant v pohárových utkáních Jan Hošek

První dva góly zavinily individuální chyby, jinak byl zápas vyrovnaný. Ukázalo se, že v Evropské lize se trestá každá chyba,“ dodával Hošek.
3:1

Lille OSC

Landreau - Vandam, Rami, Chedjou, Beria - Balmont, Mavuba, Cabaye (46. Dumont) – Gervinho (67. Hazard), Frau (81. De Melo), Obraniak

Romanovs - Krajčík, Hošek, Čelůstka, Hubáček - Grajciar, Janda (84. Belaid), Ragued, Trubila (72. Šenkeřík) – Vlček (87. Naumov), Hloušek