Poprvé na umělce: Slavia porazila Viktorku Žižkov 3:0 | SK Slavia Praha

Poprvé na umělce: Slavia porazila Viktorku Žižkov 3:0

(2:0)
přát, 21. 1. 2017
SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov
Branky: <b>Branky:</b> 17.a 53. Mešanovič, 43. Mingazov <br>
PRAHA/UMT EDEN – Sešívané po návratu z Číny čekalo přátelské utkání na umělce v Edenu. Slávisty nezbrzdilo ani mrazivé počasí a Viktorku Žižkov zdolali 3:0. Dvakrát se prosadil Mešanovič, jednu branku přidal Mingazov.
Diváci, kteří přišli do Edenu neviděli v akci nové posily Jana Sýkoru a Pera-Egila Floa. Ti měli spolu s Dušanem Šventem a kapitánem Jiřím Bílkem drobné zdravotní obtíže, a tak všichni scházeli v nominaci. Na lavičku naopak usedl Emmanuel Antwi.

Muris Mešanovič ukázal, že je při chuti, už ve čtvrté minutě. Barák svému spoluhráči přistrčil míč a ten z pravé strany zakončoval, Hrubeš ale stihl střelu vytěsnit na rohový kop. V 17. minutě už byl ale útočník Slavie úspěšnější. Na pravém křídle sice stihla dvojice obránců odehrát míč před nabíhajícím van Kesselem, za obranu se však prosmýkl Mešanovič, vystihl malou domů a nekompromisně propálil Hrubeše.

Za obranu na opačné straně unikl Dočekal a z pravého křídla přehodil Pavlenku, míč však rozvlnil jen boční síť. V ohromné příležitosti se po půl hodině hry ocitl na opačné straně hřiště Marko Alvir. Slavia táhla rychlý útok po levé straně a Zmrhalův centr připravil Alvirovi ideální pozici ve středu vápna, Hrubeš ale jeho zakončení vystihl.

A když hosté nezužitkovali nebezpečnou možnost z přímého kopu, úřadovali opět červenobílí. V hezké akci sešívaných vrátil míč před Hrubeše van Kessel, ve vápně se nejrychleji zorientoval Ruslan Mingazov a propálil Hrubeše.

Do druhé půle došlo na změny v sestavě. Branku hájil nováček Kovář, na hrotu operoval Škoda a Mešanovič se stáhl na křídlo. Slavia tlačila soupeře a v 53. minutě se musel Hrubeš vrhnout do střely Micka van Burena. Vytěsnil ji ale jen k Mešanovičovi, který takovou nabídkou neopovrhl a poslal míč do odkryté branky.

V 71. minutě po další zajímavé kombinaci sešívaných zakončoval z hrany vápna van Buren, gólman jeho střelu vytěsnit k tyči, kde ještě míč odehrával za cenu vlastního zdraví Hašek. O tři minuty později měl plné ruce práce Přemysl Kovář, Krystanovo zakončení ale pohotově vyrazil.

Skóre utkání pak už nezměnil ani Škodův pokus, který zpacifikoval Hrubeš, ani Antwiho zakončení, které mířilo nad. Slavia tak porazila Viktorku Žižkov 3:0.