Postup díky druhé půli: Slavia porazila Chrudim 3:1 | SK Slavia Praha

Postup díky druhé půli: Slavia porazila Chrudim 3:1

1:3
(1:1)
2. kolo, 13. 8. 2014, Letní stadion, Chrudim
MFK Chrudim - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 42. Vácha – 21. Prošek, 54. Dobrotka, 64. Piták<br> <b>ŽK:</b> Řezníček, Vodrážka – 43. Gecov<br> <b>Rozhodčí:</b> Bílek – Kříž, Vaňkát
CHRUDIM/LETNÍ STADION - Slavia postupuje do druhého kola Poháru FAČR hlavně díky výkonu ve druhé půli. V Chrudimi si sice sešívaní vytvářeli více šancí už od začátku zápasu, o své výhře 3:1 ale rozhodli dvěma brankami až po přestávce.
Slavia až na jednoho muže kompletně obměnila sestavu z vítězného ligového zápasu proti Liberci. Na levém kraji obrany zůstal Martin Juhar, v brance za ním ale poprvé dostal šanci Matej Rakovan, na stopera se postavili uzdravený Martin Dobrotka a Marek Kodr, který si ve druhém poločase s Libercem odbyl svou ligovou premiéru. Na poslední chvíli neodcestoval ani lídr střelců SYNOT ligy Milan Škoda a vzhledem k tomu, že Bekim Balaj zůstal na lavičce, zaujal místo v útoku Jakub Petr.

Slavia začala aktivněji a domácí spoléhali na rychlé brejky, ze kterých si v obou poločasech vytvořili několik slibných šancí. Jako první se ale radovala Slavia. Ve 21. minutě našel Piták z levé strany nabíhajícího Proška a ten prostřelil gólmana Mrázka.

Domácí ale právě z jednoho z rychlých brejků dokázali srovnat. Ve 42. minutě brankář Rakovan nedosáhl na polovysoký centr z levé strany a za ním skluzující Tomáš Vácha poslal míč do odkryté sítě.

Do druhé půle nahradil Hrubého Bekim Balaj a Slavia se od prvních minut pokoušela zvrátit zápas na svou stranu. V 50. minutě ještě Jakub Petr mířil jen do boční sítě, o čtyři minuty později se ale odražený balon dostal na velké vápno k Martinu Dobrotkovi a náš kapitán střelou k tyči vrátil sešívaným vedení.

Definitivně o osudu zápasu rozhodly situace v 64. a 65. minutě. Nejprve se rýsovala obrovská šance na vyrovnání pro domácí, Mastíkovu střelu z deseti metrů ale skvěle vykopl Rakovan. Hned z protiútoku utekl po levé straně Petr, nacentroval do vápna a Karel Piták hlavičkou do protipohybu gólmana uzavřel na 3:1.

Do konce zápasu už si ani jeden z týmů větší šanci nevytvořil a Slavia si tak vedení 3:1 pohlídala.