3:0
(2:0)
5. kolo, 3. 12. 2020, Eden
SK Slavia Praha - Hapoel Beer Sheva FC (Izr.)
Sešívaní v Edenu přivítali izraelskou Beerševu, které oplatili porážku z úvodního zápasu a po výborném výkonu postupují do jarní části Evropské ligy!

Slávistům proti Beerševě stačil k postupu do jarní fáze Evropské ligy jediný bod. Pro naplnění tohoto úkolu Jindřich Trpišovský vybral sestavu se dvěma změnami oproti minulému evropskému utkání v Nice. Na levém beku nastoupil od úvodních minut uzdravený Oscar Dorley, na pozici desítky tvořil šance Nicolae Stanciu.

Po úvodním oťukávání se do první šance dostali sešívaní, v 7. minutě pálil Lukáš Masopust, jeho tvrdou přízemní ránu ale hostující brankář vyrazil. Další náznak šance přišel o pět minut později, Tomáš Holeš po povedené kombinaci na pravém křídle vyslal prudký centr do vápna, na něj ale nedosáhl ani Jan Kuchta, ani Peter Olayinka. V 17. minutě napřáhl Tomáš Holeš, jeho obstřel ale mířil těsně vedle branky. Pronikajícího Nica Stancia ve 21. minutě těsně před pokutovým územím soupeř fauloval, následný přímý Stanciův kop ale skončil pouze na bránícím hráči.

Ve 25. minutě poprvé zahrozila Beerševa, Varenne po rohovém kopu míč poslal hlavou pouze nad branku Ondřeje Koláře. Skvělý průnik Peter Olayinky přinesla 29. minuta, Abdallah Sima jeho centr hlavou na branku nenamířil. Po půlhodině hry už se ale slávisté zaslouženě radovali!

Po faulu na Oscara v 31. minutě ponechal rozhodčí výhodu, Jan Kuchta doběhl míč na levém křídle a krásným centrem našel na malém vápně Abdallaha Simu, který přes vyběhnutého gólmana Beerševy suverénně zakončil a připsal si třetí branku v letošním ročníku Evropské ligy!

Ve 36. minutě bylo ještě veseleji, Nico Stanciu si našel odražený míč, který si prvním dotykem posunul a tvrdou střelou na bližší tyč dal slávistům dvougólové vedení. Tímto výsledkem první půle skončila.

Do první šance ve druhém poločase se dostal v 56. minutě Peter Olayinka, po tečované přihrávce Nica Stancia jeho střela z úhlu ale postrádala razanci. O dvě minuty později z brejku mohl přidal třetí branku sešívaných Jan Kuchta po centru Lukáše Masopusta, z dobré pozice ale nasměřoval míč hlavou pouze do rukavic hostujícího brankáře.

V 68. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Petra Ševčíka osamocený Peter Olayinka, jeho pokus hlavou ale skončil nad brankou. Slávisté nadále drželi balon a trpělivě kombinovali. Až v 85. minutě utekl Peter Olayinka, který našel Abdallaha Simu, který míč přes obránce a brankáře s pomocí tyče dotlačil do sítě a radoval se z druhé branky v zápase. V úplném závěru ještě mohl Sima zkompletovat hattrick, jeho střelu na bližší tyč ale vychytal Levita. Víc se toho už v zápase nestalo a slávisté tak oslavili zasloužené vítězství 3:0.

Sešívaní díky výbornému výkonu, kdy nedovolili soupeři jedinou střelu na branku, postupují do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize!