Povedený vstup do poháru: Voltrův hattrick a výhra 7:0 | SK Slavia Praha

Povedený vstup do poháru: Voltrův hattrick a výhra 7:0

0:7
(0:3)
Pohár, 28. 8. 2015, Městský stadion Nový Bydžov
SK Union 2013 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 20. 36. a 39. Voltr, 54. Štohanzl, 73. a 83. Červenka, 80. Zmrhal<br> <b>ŽK:</b> Hrubý, Bílek<br> <b>Rozhodčí:</b> Berka – Blažej, Kubr<br>
MĚSTSKÝ STADION/NOVÝ BYDŽOV - Slávisté načali svou pohárovou cestu proti Unionu Nový Bydžov. Na hřišti soupeře nezaváhali a nejen díky Voltrovu hattricku z první půle zvítězili vysoko 7:0.
Slávisty čekal ve druhém kole domácího poháru Union Nový Bydžov. Třetiligový celek vyřadil v prvním kole Vysoké Mýto 3:0. Sešívaní přijeli bez nejlepšího střelce Milana Škody, toho tak na hrotu nahradil Radek Voltr. A jak se velmi rychle ukázalo, byla to dobrá volba.

První nebezpečnou akcí se nicméně prezentoval domácí celek. Zmeškal přihrávkou od levé lajny našel Jandu, který naservíroval míč ke vzdálenější tyči, kde Motyčka zakončil jen těsně vedle branky.

Ve 20. minutě se dostal ke slovu Radek Voltr. Zmrhal po Štohanzlově centru nastřelil břevno, k dorážce se bleskově prodral Radek Voltr a poslal sešívané do vedení. O šestnáct minut později se radoval podruhé a opět po spolupráci se Zmrhalem. Ten si zpracoval přihrávku v rohu vápna a předložil míč Voltrovi, který neváhal. Stačili pak pouhé tři minuty, aby Radek Voltr zakončil hattrick. Střela zpoza vápna zaplula přesně k tyči a Slavia vedla 3:0.

Do druhé půle nastoupili sešívaní se změnou v obraně, Jiřího Bílka, kterému se neudělalo dobře, nahradil reprezentant Pobřeží slonoviny Simon Deli. V 54. minutě se slávisté opět rozstříleli. Nejprve Voltr a následně Bazal si zkoušeli ve vápně zpracovat míč ke střele, až se k němu dostal Štohanzl a z hranice vápna přidal čtvrtou branku Slavie.

Diopovo zakončení po Dostálově centru branku minulo, v 73. minutě ale navyšoval na 5:0 Marek Červenka. Pak se musel činit také Karel Hrubeš, se dvěma pěknými střelami Zmeškala si ale poradil a udržel si tak čisté konto.

Šestou branku přidal Jaromír Zmrhal. Slávisté šli v přečíslení do útoku, Červenka se na levé straně rozhodl vyřešit situaci sám a vypálil, Nguyen ještě stačil míč vyrazit, pro ten si ale došel právě Zmrhal a uklidil ho k levé tyči. Červenka se v tom samém místě o tři minuty později, to už ale míč mezi nohama Nguyena do branky prostrčil.

Slavia tak odjíždí z Bydžova s vysokou výhrou 7:0 a čeká ji jeden z dvojice soupeřů Ústí nad Labem - Kolín.