Před finále MOL Cupu remíza s Karvinou | SK Slavia Praha

1:1
(1:0)
32. kolo, 16. 5. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Sešívaní ani v 32. kole FORTUNA:LIGY neokusili hořkost porážky. S Karvinou v neděli na svém stadionu remizovali 1:1. Na branku Tomáše Holeše odpověděli hosté pět minut před koncem.

Hlavní trenér Jindřich Trpišovský postrádal klíčového záložníka Lukáše Provoda, který si před týdnem v Olomouci vážně poranil pravé koleno a čeká ho dlouhá pauza. Po delší době v základní sestavě naopak nechyběli uzdravení Abdallah Sima a Peter Olayinka.

V posledních devíti konfrontacích s Karvinou sešívaní osmkrát zvítězili a jednou remizovali. Mistři! Mistři! Mistři! Neslo se před výkopem Edenem, kam dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví opět zavítala část příznivců, kteří obsadili 10 % kapacity stadionu.

Do první šance se v nedělním podvečeru dostal po přihrávce Abdallaha Simy Jan Kuchta, brankář Karviné ho po zaseknutí balonu v gólové příležitosti podrazil. Hlavní rozhodčí Petřík ukázal na značku pokutového kopu, k exekuci se v 5. minutě postavil faulovaný Jan Kuchta, jeho ránu k pravé tyči však Neuman vyrazil na roh!

Mladý brankář Karviné se vyznamenal i o sedm minut později, kdy vytěsnil tečovaný pokus Nicolae Stancia. Následná hlavička Simona Deliho po centru Alexandera Baha mířila nad. V 18. minutě kapitán hostů Bartošák ostrým skluzem atakoval Abdallaha Simu a obdržel první žlutou kartu utkání. Po rohovém kopu rozehraném Nicolae Stanciem se do vzduchu zavěsil Abdallah Sima, v obležení čtyř soupeřů senegalský křídelník nasměroval míč těsně vedle pravé tyče.

Ve 28. minutě Nicolae Stanciu směřoval volný přímý kop na zadní tyč, kde se do balonu opřel Jan Bořil. Neuman na brankové čáře předvedl výborný zákrok a střelu kapitána Slavie zlikvidoval.

Slávisté udeřili pět minut před koncem prvního poločasu. Na přihrávku Simona Deliho za obranu si naběhl Nicolae Stanciu, míč se přes Jana Bořila dostal odrazem až k Tomáši Holešovi, který nekompromisně propálil Neumana – 1:0. Reprezentační záložník prožil svou šestou gólovou radost v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY.

Závěr první půle patřil Ondřeji Kolářovi. Opora Slavie v rychlém sledu zlikvidovala dvě stoprocentní příležitosti, Kolář tváří v tvář vychytal Čmelíka i pokus Bartošáka na zadní tyč. Zejména díky výborným zákrokům svého brankáře odcházeli sešívaní do kabiny s jednobrankovým náskokem.

Do druhých 45 minut poslal Jindřich Trpišovský stejnou jedenáctku, která hřiště opustila. V 52. minutě hlavičkoval po centru Petra Ševčíka na hranici malého vápna Jan Kuchta, míč mezi tři tyče neusměrnil. Z takřka totožné pozice to nejlepší střelec FORTUNA:LIGY opět hlavou zkoušel i o chvíli později, Neuman mu robinzonádou chytil jistý gól.

V 58. minutě Jindřich Trpišovský sáhl k trojitému střídání, Petra Ševčíka nahradil Ibrahim Traoré, Tomáše Holeše střídal Michal Beran a Nicolae Stanciu přepustil své místo Ondřeji Lingrovi. Po hodině hry si jistý zákrok připsal Ondřej Kolář, ránu Qoseho ukryl do rukavic.

Stejně si počínal na druhé straně i Neuman, hlavička Simona Deliho, kterého našel Ondřej Lingr, mířila do středu branky. Akci předcházela další výborná akce Jana Kuchty, jeho střelu po otočce zblokovala obrana a útočník Slavie si tak patnáctý letošní ligový gól nepřipsal. O chvíli později ho na hrotu nahradil Mick van Buren.

V 70. minutě mohla Karviná srovnat, pokus Herce na brankové čáře pohotově vykopl Alexander Bah. Gólová hlavička stejného hráče nebyla o pár vteřin později uznána pro ofsajd. Pět minut před koncem hosté udeřili, nedorozumění v obraně potrestal po samostatném úniku obstřelem Ondřeje Koláře Čmelík – 1:1. V poslední minutě se odvážnou akcí prezentoval Peter Olayinka, míč po jeho centru ale k žádnému spoluhráči nedoputoval. Rozhodčí nastavili tři minuty, žádnou větší šanci už asi ale ani jeden z týmů nevypracoval.

Výsledkem 1:1 utkání skončilo. Sešívaní remízou s Karvinou znovu posunuli hodnotu historického rekordu, aktuálně jsou bez prohry 44 utkání v řadě. Poslední porážku zaznamenali svěřenci Jindřicha Trpišovského a jeho trenérského týmu v březnu 2020.

Další duel čeká slávisty ve čtvrtek, kdy v Plzni proti domácí Viktorii sehrají finále MOL Cupu. V případě úspěchu zopakují dva roky starý double - vítězství v lize i domácím poháru.