Přes Liberec postup do semifinále poháru | SK Slavia Praha

Přes Liberec postup do semifinále poháru

2:0
(2:0)
MOL Cup, 7. 3. 2018, Eden
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <p><strong>Branky:</strong> 25. Škoda (pen.), 35. Frydrych <br> <strong>Žluté karty:</strong> Jugas, Bořil, Necid, Frydrych - Kacharaba, Breite, Pulrab, Karafiát<br> <strong>Rozhodčí:</strong> Berka - Pelikán, Kubr</p>
Ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cup přivítali sešívaní v Edenu Slovan Liberec. Do vedení šla Slavia ve 25. minutě, kdy po faulu na Jakuba Hromadu proměnil pokutový kop Milan Škoda, druhá trefa přišla po standardní situaci, hlavou se prosadil Michal Frydrych. Slavia postoupila díky výhře 2:0 do semifinále MOL Cupu.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal do pohárového duelu s Libercem několik změn v sestavě. Na post pravého obránce se postavil Michal Frydrych, Ondřeje Kúdelu nahradil ve stoperské dvojici Jakub Jugas, Jan Bořil se pak přesunul nalevo. Do záložní řady se po karetním trestu vrátil Josef Hušbauer, o řadu výše se oproti Mladé Boleslavi posunul Eduard Sobol, který hrál na levém kraji zálohy.

Jako první dopravili míč do branky hosté z Liberce, po centru z levé strany uklidil hlavou míč do sítě Matěj Pulkrab, jeho trefa ale nebyla pro útočný faul uznána. První šanci si Slavia vytvořila po standardní situaci, centr Miroslava Stocha si našel Tomáš Souček, svou hlavičku ale nasměroval těsně vedle. V další šanci poslal Eduard Sobol do pokutového území ostrý centr, k míči se dostal Milan Škoda, jeho zakončení obrana hostů zblokovala. V další příležitosti pálil po centru Josefa Hušbauera Milan Škoda, jeho povedenou střelu brankář Nguyen chytil.

Vedení se sešívaní ujali ve 25. minutě. Po akci na levé straně fauloval Taras Kacharaba v pokutovém území naběhnutého Jakuba Hromadu, hlavní rozhodčí Berka nařídil pokutový kop. Z penaltového puntíku se Milan Škoda nemýlil! O deset minut později se Slavia dočkala druhého zásahu. Standardní situaci z levé strany rozehrál Miroslav Stoch, jeho přetažený centr vracel před branku Jan Bořil, odkud míč uklidil hlavou do sítě Michal Frydrych – 2:0!

Ve 41. minutě potvrdil své kvality brankář Ondřej Kolář, který nejprve zasáhl skvěle na zadní tyči, po centru následně hlavičkoval z malého vápna Miloš Bosančič, fantastický Ondřej Kolář byl ale opět proti tomu, aby skončil míč za jeho zády!

52. minuta přinesla kuriózní šanci Slavie, vše ale začalo výbornou prací kapitána Milana Škody, který vysunul na pravé straně Miroslava Stocha, jehož přízemní centr si na branku srazil Taras Kacharaba, míči v cestě do brány v poslední chvíli zabránil Nguyen. Na druhé straně zahrozil opět Matěj Pulkrab, jeho hlavička ale těsně minula zadní tyč branky Slavie. Další pěknou individuální akci ukázal Milan Škoda, na levé straně si poradil s bránícím hráčem, jeho centr na poslední chvíli před Eduardem Sobolem odhlavičkoval obránce hostů na roh.

Poslední nebezpečná akce zápasu přišla v 84. minutě, Danny našel naběhnutého Tomáše Součka, záložník Slavie si ale prvním dotykem míč dal příliš daleko od nohy, Tomáš Souček i přesto dokázal ještě zakončit, brankář Nguyen byl ale příliš blízko a míč vyrazil.

Slavia tak postupuje do semifinále poháru, postup si zajistila výhrou 2:0 nad Libercem.