3:4
(1:2)
10. kolo, 28. 9. 2015
1. SC Znojmo - SK Slavia Praha
Branky: <b> Branky: </b> 23. Njire (pen.), 70. Alaca, 72. Yilmaz – 18. a 81. Vukadinovič, 45. Kuchta, 79. Fotr <br> <b> ŽK: </b> Vukadinovič, Lukič <br> <b> Rozhodčí:</b> Julínek – Dobrovolný, Hájek
ZNOJMO – Slavia jela do předposledního Znojma jako favorit, zápas se ale změnil v přestřelku, v níž diváci viděli hned sedm branek. Domácí sice ve druhé půli zápas otočili, slávisté ale bleskově zareagovali a nakonec se radovali z výhry 4:3.
První šanci zápasu si vypracoval po pěti minutách hry Diop, brankář domácích Kovalina si ovšem s jeho střelou poradil. O deset minut později pak zabránil první brance zápasu také Hrubeš. Nehyba nejprve z voleje pálil do břevna, Alacovu dorážku si brankář Slavie pohlídal.

Do vedení tak šla v 18. minutě Slavia, Miljan Vukadinovič využil nabídnutý prostor a zakončil přímo do šibenice. Jenže sešívaní se dlouho z vedení neradovali, neuplynuly ani čtyři minuty a Znojmo mohlo po faulu na Lapeše využít pokutového kopu, což také učinilo. Njire propálil Hrubeše a bylo to 1:1.

Oba gólmani měli plné ruce práce, ale v prvním poločase kapituloval podruhé jen Konvalina. Tomu dal gól do šatny Kuchta, jehož tvrdá střela díky falši zaplula za záda domácího brankáře.

Ve druhém poločase se ovšem domácím podruhé v zápase podařilo Slavii dotáhnout a následně jít dokonce do vedení. V 69. minutě zpracoval na pravé straně přihrávku Alaca a střela o vzdálenější tyč se odrazila do branky. O dvě minuty později se v dobré pozici zjevil Yilmaz a vystřelil Znojmu jednogólový náskok.

Slavia se nevzdávala, zbývalo něco málo přes deset minut do závěru zápasu a sešívaní bleskově zvrátili skóre na svou stranu. Na 3:3 srovnával Fotr, který se ocitl před Konvalinou zcela sám a míč zasunul pod břevno. O minutu později byl před prázdnou brankou domácích Vukadinovič a ani on příležitostí skórovat neopovrhnul.

Juniorka tak ve Znojmě vyhrála 4:3 a po devíti zápasech jí patří v tabulce druhé místo. V rámci jedenáctého kola přivítají sešívaní 4. října v 10:15 vršovické rivaly Bohemians Praha 1905.