Příprava juniorky: Třetí zápas - třetí výhra | SK Slavia Praha

Příprava juniorky: Třetí zápas - třetí výhra

4:1
(1:0)
příp., 17. 7. 2013
SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad
Branky: <b>Branky:</b> 8. Liška, 64. Malcharek, 70. Štědronský, 87. Veselý - 85. soupeř
PRAHA/NA CHVALECH - Třetí zápas juniorky přinesl třetí výhru. Po Králově Dvoře a Kladně tentokrát svěřenci trenéra Šmejkala porazili 4:1 Slavoj Vyšehrad.
Slavia byla po celý zápas lepším týmem a do vedení se dostala už po osmi minutách hry. Liška si naběhl na velké vápno, dostal balon a střelou o tyč posunul skóre na 1:0.

Od té doby se ale sešívaní dlouho nemohli gólově prosadit. Ve 28. minutě mohl naopak Vyšehrad vyrovnat, po Hudeczkově faulu se kopala penalta, její exekutor ale Řehákovu branku netrefil. Do konce poločasu se ani jeden tým do vyložené šance nedostal, v největší příležitosti Slavie zkoušel Liška křížnou přihrávkou najít Peterku, ten ale branku z ostrého úhlu netrefil.

Branky padaly až v poslední půlhodině, kdy na hřiště vyběhla kromě Čepeláka kompletně nová sestava Slavie. V 64. minutě se po rohovém kopu míč odrazil k Malcharkovi a ten přesnou střelou poslal sešívané do dvoubrankového vedení, šest minut na to přidal třetí gól Štědronský. Na druhé straně se v 80. minutě zaskvěl gólman Hrubeš, který zlikvidoval velkou šanci soupeře.

V 85. minutě už Vyšehrad po obdobné akci snížil na 1:3, poslední slovo ale měla opět Slavia. V 87. minutě využila svůj stupňující se tlak, Malcharek prošel po levé straně s míčem do vápna, poslal oblouček před branku a volný Veselý poslal hlavou do sítě čtvrtou branku.

Trenér Šmejkal: K zúžení kádru dojde do prvního mistrovského utkání

"Viděli jsme zajímavé utkání, padlo hodně branek, tak, jak to v přípravě bývá. Myslím, že jsme dali čtyři krásné góly, vytvořili jsme si spoustu šancí, na druhou stranu jsme ale vytvořili plno situací soupeři. Se zápasem jsem spokojen, hrálo se oboustranně útočně, ale je vidět, že se pořád ještě musíme zlepšovat," hodnotil zápas s Vyšehradem trenér juniorky Daniel Šmejkal.

Kádr slávistických mladíků je v současnosti hodně široký, v nejbližší době by mělo dojít k jeho definitivnímu zúžení. "Buď do generálky s Admirou nebo v průběhu příštího týdne, každopádně do prvního mistrovského utkání by zúžení kádru mělo být hotové," prozradil trenér Šmejkal.

S juniorkou se připravuje i útočník Pavel Vyhnal. "Pavel Vyhnal je momentálně zraněný, po operaci kotníku. Samozřejmě je to náš hráč, takže se připojil k juniorskému týmu, doléčuje se a o jeho dalším působení se bude jednat v průběhu jeho rekonvalescence," doplnil Dan Šmejkal.
4:1

1. poločas: Řehák - Smolák, Hudeczek, Zákostelský, Bejbl - Čepelák, Salašovič, Hrubý - Poběrežský, Liška, Peterka 2. poločas: Hrubeš - Herc, Synek, Čepelák, Malcharek - Duga, Verner, Veselý - Zámečník, Štědronský, Červený

<b>Branky:</b> 8. Liška, 64. Malcharek, 70. Štědronský, 87. Veselý - 85. soupeř