Prohra v 301. derby, konec v MOL Cupu | SK Slavia Praha

0:2
(0:2)
Čtvrtfinále, 9. 2. 2022, Eden Aréna
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávisté loňský triumf v domácí pohárové soutěži neobhájí, ve čtvrtfinále MOL Cupu prohráli v 301. derby 0:2.

Oba góly vstřelil pražský rival v prvním poločase, sešívaní dohrávali od 85. minuty po vyloučení Tarase Kačaraby v deseti.

Oba týmy na sebe narazily i v loňském ročníku MOL Cupu, sešívaní zvítězili na Letné 3:0, ve finále pak přehráli Plzeň a oslavili zisk prestižního doublu.

Poslední vzájemný souboj dopadl lépe pro pražského rivala, červenobílí v říjnu venkovní zápas ztratili po vyloučení Aihama Ousoua 0:1 a přišli o svou sérii 54 ligových utkání bez prohry. Z derby odešli bez bodového zisku po čtrnácti zápasech a 2023 dnech.

Oproti ligovému střetnutí s Karvinou udělal Jindřich Trpišovský tři změny v základní sestavě, na hrotu nastoupil místo Michaela Krmenčíka Ivan Schranz, Jakub Hromada ve středu zálohy nahradil Madse Emila Madsena a od první minuty hrál také Peter Olayinka. Kapitánskou pásku navlékl Tomáš Holeš.

Do první vážnější situace se v Edenu dostali hosté, v 5. minutě Aleš Mandous musel daleko ze své branky, aby odkopl balon před sprintujícím Hložkem. Krátce poté obdržel první žlutou kartu duelu Suchomel, který zasáhl loktem Alexandera Baha.

V 10. minutě slávisté inkasovali, sraženou střelu Wiesnera dorazil do sítě Krejčí ml., Aleš Mandous reagovat nemohl. Srovnat mohl vzápětí Jakub Hromada, jeho rána těsně minula levou tyč Hečovy branky. Po čtvrthodině hry se k exekuci volného přímého kopu postavil Ondřej Lingr, zamířil ale vysoko nad. Ve 21. minutě byl na hranici velkého vápna ošetřován Srdjan Plavšić, v utkání mohl pokračovat.

Ve 26. minutě soupeř udeřil podruhé, rychlý brejk zakončil po zpětné přihrávce Wiesnera z pravé strany Pešek. Hlavička Ondřeje Lingra mířila vedle, následně vyběhnutý Heča ve skluzu odkopl balon před spurtujícím Peterem Olayinkou. Dlouhé obléhání branky soupeře vyústilo v hlavičkový pokus Tomáše Holeše, balon minul pravou tyč.

Tečku za prvním poločasem udělaly dva výborné zákroky Aleše Mandouse. Nejprve se vytáhl proti hlavičce Krejčího, pomezní rozhodčí ale signalizoval ofsajd, ve třetí minutě nastavení pak jednička sešívaných vychytala v samostatném úniku Minčeva. Mandous tygřím skokem znemožnil kličku a zakončení do prázdné branky.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského odcházeli do kabiny s dvougólovým mankem. Do druhé půle trenérský tým Slavie jednou střídal, Michael Krmenčík nahradil Jakuba Hromadu. V 54. minutě Petr Ševčík vysunul Ondřeje Lingra, jeho střílený centr zvládli hosté odvrátit. Akrobatické zakončení Ivana Schranze skončilo po dalším závaru vedle Hečovy branky. Slovenský kanonýr následně těsně nedosáhl na střílený centr z pravé strany hřiště.

V 65. minutě byla střela Petra Ševčíka ztečována na roh. Reprezentační záložník následně přepustil své místo Madsi Emilu Madsenovi a Yira Sor nahradil Ondřeje Lingra. Zaváhání v rozehrávce sešívaných nepotrestal Haraslín, ve stoprocentní šanci tváří v tvář Mandousovi přestřelil.

V 70. minutě po krásném průniku Ivana Schranze pálil Tomáš Holeš, rána mu ale nesedla a skončila nad břevnem. V tu chvíli byl už na hrací ploše také Ibrahim Traoré, odpracováno měl Aiham Ousou. Následně byla hra přerušena, Srdjan Plavšić musel být ošetřen po zákroku Krejčího, na hřiště zamířil místo srbského univerzála Stanislav Tecl.

V 83. minutě se znovu vyznamenal Aleš Mandous, když vychytal křižnou ránu Peška po samostatném úniku. O dvě minuty později obdržel Taras Kačaraba po zákroku na pronikajícího Pulkraba druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Rána Sora ze střední vzdálenosti nebyla přesná.

Rozhodčí nastavili nad rámec normální hrací doby pět minut, slávisté v deseti hráčích ale branku vstřelit nedokázali, Tomáš Holeš svým dalekonosným pokusem branku přestřelil. V 301. derby prohráli sešívaní 0:2 a jejich pouť letošním MOL Cupem končí ve čtvrtfinále.

Další střetnutí čeká výběr Jindřicha Trpišovského v neděli, v rámci 21. kola FORTUNA:LIGY se představí od 15:00 na Slovácku.